Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nové chodítko Walkodile zajistí větší bezpečnost dětí na silnicích

vedoucí odboru školství,kultury a vnějších vtahů Helena Miterková

Místostarosta města Šumperka Marek Zapletal ve spolupráci s koordinátorem projektu Walkodile Pavlem Fischerem předal dětem z mateřské školky Prievidzská 1 Šumperk speciální pomůcku s názvem Walkodile. Jedná se o bezpečnostní chodítko ve tvaru krokodýla, které bylo navrženo tak, aby dětem zajistilo větší bezpečnost při  jejich výletech a procházkách. Pomůcku převzala MŠ Prievidzská 1 v pátek 24. ledna 2014 a je zatím první školkou ve městě, která Walkodile bude používat.

„Bezpečnostní chodítko Walkodile udržuje děti pohromadě a nedovoluje jim nečekaně vběhnout na silnici.  Provoz ve městě je stále frekventovanější a pro pedagogy je velmi náročné udržet skupiny dětí pohromadě. Walkodile má v tomto směru řadu výhod. Každé dítě je vybaveno reflexním popruhem, který je spojen s chodítkem, díky čemuž se dítě nemůže samovolně oddělit od skupiny. Očekáváme, že procházky budou pro děti i učitelky mnohem bezpečnější a uvolněnější. Děti se budou moci častěji stát aktivními účastníky silničního provozu a získat řadu  potřebných zkušeností, budou povzbuzeny k týmové práci a vzájemné interakci. Už první reakce dětí v MŠ Prievidzská při předávání pěti sad  Walkodile napovídaly, že dětem se bude pomůcka líbit a že s ní zažijí spoustu zábavy. Pomůcku v MŠ Prievidzská  vyzkoušíme v rámci pilotního projektu a pokud se osvědčí, nabídneme ji i ostatním školkám.“ sdělila vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů Ing. Helena Miterková.

Projekt Walkodile pochází z Velké Británie a v České republice je realizován v mnoha městech pod záštitou Výzkumného ústavu bezpečnosti práce v.v.i. za podpory Národní sítě zdravých měst a dalších. Důvodem pro realizaci projektu je narůstající počet dopravních prostředků na silnicích a nízká praktická zkušenost s ovládáním zásad BESIP dětmi předškolního věku.

místostarosta Zapletal a koordinátor projektu PAvel Fischer, obrázek se otevře v novém okně

Děti zkouší Walkodile, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 29.1.2014 8:38:21 | přečteno 2119x | hrachovina
load