Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová aplikace pro chytré telefony jde stopami Malé Vídně

vedle perexu

Město Šumperk ve spolupráci s firmou LWi připravilo zbrusu novou aplikaci pro chytré telefony a tablety s Androidem a iOS, která je jednoduchým průvodcem po budovách a místech, které jsou spjaty s obdobím přelomu 19. a 20. století, kdy se Šumperku pro jeho architektonickou výstavnost lichotivě přezdívalo „Malá Vídeň“.

Město Šumperk dokončilo projekt prohlídkového okruhu nazvaného „Po stopách Malé Vídně“, v rámci něhož byly koncem října na většinu z 24 objektů spjatých s tímto obdobím nainstalovány tabulky s populárně-naučným textem o historii budov, které tak tvoří ucelenou prohlídkovou trasu centrem města Šumperka a nese poetický název „Po stopách Malé Vídně“. „Zájemci mají dvě možnosti, jak se na trase orientovat. Mohou zavítat např. do Informačního centra a vyzvednout si leták s mapkou, která je po trase provede, nebo si zdarma stáhnout aplikaci z Google Play nebo App Store do svého chytrého telefonu či tabletu. Aplikace je interaktivně provede historickým předměstím i jádrem města,“ prozradil Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů. Aplikace obsahuje podrobnější texty a více historických i současných fotografií jednotlivých budov. Jazykové mutace v angličtině a němčině jsou samozřejmostí. Všechny tabulky jsou opatřeny tzv. QR kódem s odkazem ke stažení aplikace z internetu.

V rámci projektu Po stopách Malé Vídně jsme vydali i nové tematické pohlednice, redesignovali jsme krabičky k oblíbeným oplatkům „Z Malé Vidně“, jejichž nová podoba vychází také z grafiky projektu a do prodeje půjde brzy i nástěnný kalendář na rok 2014 s historickými fotografiemi a všemi texty projektu“, vyjmenoval doprovodné produkty Vondruška.

Vytvořeno 4.11.2013 13:28:22 | přečteno 1255x | hrachovina
load