Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová aplikace na webových stránkách města Šumperka

udalosti

Oddělení informatiky MěÚ Šumperk spustilo ke konci měsíce srpna komplexní mapovou informační aplikaci jako nový modul na webových stránkách města.

Aplikace je logicky dělena na dva směry komunikace, tedy zobrazení geografických informací občanům (Oznámení nad mapou) a naopak hlášení požadavků občanů nad mapou (Požadavky občanů). Oba moduly jsou dostupné v sekci Občan webových stránek města Šumperka.

Komunikace směrem k občanovi probíhá tak, že pracovník MěÚ nebo MP může jednoduše zadat informaci do mapy, a to bodem, čarou nebo polygonem. K dané informací je možné navíc zadat komentář případně zvolit ikonu. Typicky se jedná o vyznačení uzavírky a doporučené objížďky, umístění kontejnerů nebo svozových míst, čištění komunikací apod. Informace takto zadané se zobrazí v mapovém okně občanovi na webových stránkách města v sekci Občan – Oznámení nad mapou popř. jako přímý odkaz v Aktualitách na webu.

Opačná forma komunikace umožňuje zaslat informaci o aktuálních požadavcích občanů pracovníkům města nebo městské policie. Typicky se jedná o hlášení špatného parkování, neuklizeného chodníku, nevyvezených kontejnerů apod. Aplikace poskytuje i zpětnou vazbu pro veřejnost o přijatých požadavcích a stavu jejich řešení.

Veřejná část webové aplikace umožňuje mimo jiné:

  • Možnost vyhledání místa události nebo požadavku pomocí zadání adresy nebo přímo nad mapou
  • Označení místa událostí nebo požadavku do mapy, zapsání názvu a popisu požadavku, možnost přidání fotografií
  • Zobrazení aktuálních požadavků v řešení a požadavků, které již byly vyřešeny, řazené podle data vložení nebo data vyřešení
Vytvořeno 5.9.2012 10:40:39 | přečteno 1570x | hrachovina
load