Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2016

Město Šumperk vyhlašuje Ceny města Šumperka za rok 2016. Od 12. října 2016 máte jedinečnou možnost aktivně se zapojit a nominovat občany města Šumperka, šumperské organizace, firmy a další na toto významné ocenění. Zasláním nominace se automaticky zapojíte do slosování o vstupenky na tuto prestižní akci.

Nominovat můžete celkem v devíti kategoriích: kultura, sport, významný počin v sociální a humanitární oblasti, vzdělávání, podnikání, architektura, životní prostředí a ekologie, cena mladých a přínos městu. Nominovat lze prostřednictvím elektronického formuláře i tištěného formuláře, který bude k dispozici v Informačním centru Šumperk na Hlavní třídě (budova divadla). Nominovat můžete do 31.12.2016. Ze zaslaných nominací vybere vítěze v jednotlivých kategoriích Zastupitelstvo města Šumperka na svém lednovém zasedání.

Slavnostní  večer udílení Cen města se uskuteční v sobotu 15. dubna 2017 v šumperském divadle. Vstupenky na slavnostní udílení cen budou k dostání v průběhu března v šumperském divadle. Cena vstupenky bude činit 50,-Kč.

Kategorie

Přečtěte si prosím nejdříve ikona souborupravidla pro hlasování a udílení Cen města Šumperka.

Kultura

Nominujte konkrétní akci, kterou považujete za nejlepší, nebo třeba výsledek práce kulturní instituce v Šumperku v daném roce.

Sport

Víte o někom, kdo dosáhl jedinečného sportovního výkonu, nebo kvalitního aktivního trenéra sportovního klubu (pouze za aktivní činnost, v případě dlouhodobé činnosti se nominace přesune do kategorie „Přínos městu“)

Významný počin v sociální a humanitární oblasti

Zaslouží si v sociální oblasti práce organizace, jednotlivců, jednotlivých akcí ocenění, nebo také mimořádný čin, který vedl k záchraně lidského života? Pak neváhejte a nominujte jej.

Vzdělávání

Navrhněte v této kategorii společnost i jednotlivce za mimořádnou práci s dětmi, mládeží, organizaci prospěšných seminářů, školení apod.

Podnikání

 • podkategorie drobného podnikání
 • podkategorie výrobních společností (např. za významný podnikatelský úspěch, realizovaný záměr)

Architektura

 • podkategorie novostavba - Dům roku  2016
 • podkategorie rekonstrukce - Dům roku 2016

Životní prostředí a ekologie

Za zásluhy v oblasti rozvoje péče o životní prostředí a prosazování ekologie a ekologické výchovy.

Cena mladých

Mladí lidé podílející se na rozvoji města jistě zaslouží cenu města za významný počin „mladých osobností“ – hudebníků, umělců, sportovců, výjimečných talentů ať už v matematice, vědě, nebo třeba ve spolkové činnosti apod. Jedinou podmínkou návrhu do této kategorie je věková hranice nominovaného do 25 let včetně.

Přínos městu

Se udělí jako ocenění za práci na rozvoji nebo prezentaci města v daném roce nebo za dlouhodobou práci, či celoživotní přínos městu.

Náležitosti nominace a kam ji zaslat:

Můžete použít nový elektronický formulář – nominační lístek.

osobně: v Informačním centru Šumperk, Hlavní třída 14 (budova divadla)

poštou: na adresu Městský úřad Šumperk, odbor ŠKV, nám. Míru 1, 787 01 Šumperk

Obálku prosím označte heslem „Ceny města“.

V nominaci uveďte název akce/jméno navrhovaného, jasné a stručné zdůvodnění návrhu, označení příslušné kategorie a jméno osoby/název organizace, která podala návrh, kontaktní údaje. U kategorie architektura (novostavba i rekonstrukce) musí být přiložena barevná fotografie navrhované stavby, musí se jednat o návrhy zkolaudované v roce, za který jsou ceny udělovány. Do jedné kategorie lze podat navrhovatelem jen jeden návrh.

Časový harmonogram

 • 12. října – 31. prosince 2016
  Vyhlášení možností podávání nominací v jednotlivých kategoriích.
 • leden – únor 2017
  Zastupitelstvo města Šumperka rozhodne o vítězích, kteří získají Cenu města Šumperka za rok 2015 ve dvoukolovém hlasování.
 • 22. dubna 2017
  Slavnostní večer s předáváním Cen města Šumperka za rok 2016 v Divadle Šumperk.

Nominujte a vyhrajte

Zasláním nominace se automaticky zúčastňujete slosování o:

 • vstupenky na slavnostní večer předávání Cen města Šumperka (15. dubna 2017)

Více informací

Veškeré další informace sdělí Olga Hajduková, tisková mluvčí MěÚ Šumperk, e-mail:  olga.hajdukova@sumperk.cz, tel.: 583 388 519, nebo Bohuslav Vondruška, referent odd. kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk, e-mail: bohuslav.vondruska@sumperk.cz, tel.: 583 388 609.

Videogalerie

Slavnostní udílení Cen města Šumperka za rok 2015

Vytvořeno 12.10.2016 15:48:37 | přečteno 2567x | hrachovina
load