Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Neplánovaný úklid stojí desetitisíce, peníze chybí jinde

podzemní kontejnery Fialova

Město v posledních dnech vydává neplánovaně desetitisíce korun, které pak v rozpočtu scházejí v jiných kapitolách. Prakticky každý den dostává podněty od občanů, kteří upozorňují na nepořádek na nejrůznějších místech ve městě. 

Jsou to podle mého mínění zbytečně vynaložené peníze v době, kdy bychom měli spíše šetřit. Stačilo by, kdyby byli lidé zodpovědní a uklízeli si po sobě,“ uvedl šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

Pravidelný úklid pracovníci komunálních služeb zajišťují kolem kontejnerů na textil, odkud se snaží především bezdomovci vytahovat oblečení, občané upozorňují na přetékající odpadkové koše na cestě na Bludoveček, na nepořádek v lesích, parcích i na znečištěné a rozbité autobusové zastávky. Na pořádek ve městě se nyní více zaměří městská policie, která bude nekompromisně zasahovat. 

Bohužel se tak děje v době, kdy nás koronavirová krize nutí k úsporám. Za neplánovaný úklid a opravy zastávek jsme již utratili zhruba sto tisíc korun. Tyto peníze jsme mohli využít mnohem smysluplněji, například při údržbě zeleně. Přitom by stačilo, aby si lidé po sobě uklidili, případně nenechávali odpadky v přírodě nebo u přeplněných košů. Když si odnesou prázdnou láhev, plechovku nebo sáček od svačiny domů nebo do popelnice ve městě, nikomu to neublíží. Těm, kdo po sobě uklízejí, moc děkujeme. V současné době to bohužel není samozřejmostí,“ dodal Jakub Jirgl.   


Vytvořeno 17.4.2020 12:03:39 | přečteno 821x | buchtova
load