Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nemocnice Šumperk se vrací zpět do plného provozu

Logo Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk v návaznosti na doporučení ministerstva zdravotnictví a hygieniků vrací zpátky ke svému standardnímu provozu. Naplno se rozjely ambulance i operační sály. Nemocnice rovněž zrušila zákaz vjezdu automobilů do areálu a otevřela také veškeré postranní vchody pro pěší. Vedení nemocnice však pacienty žádá, aby i nadále dodržovali během návštěvy zdravotnického zařízení veškerá doporučená opatření, ať už jde o roušky na obličeji, dodržování vzájemných odstupů nebo dezinfekce rukou.

„Snažíme se, abychom operace, které jsme museli kvůli nouzovému režimu zrušit, provedli co nejdříve. I když se jedná o stovky pacientů, u některých oborů se už podařilo řadu plánovaných operací provést. Naplno se vrací do běžného provozu také naše ambulance. Chtěl bych touto cestou veřejnost požádat, pokud do této chvíle odkládala prevenci, určitě je ten správný čas se k specializovanému vyšetření nyní objednat,“ říká předseda představenstva Nemocnice Šumperk Martin Polach s tím, že v případě odložených vyšetření kontaktují pacienty přímo zaměstnanci nemocnice a snaží se najít nové termíny návštěv.

Nemocnice zrušila i oddělené pracovní týmy, takže zdravotníci mohou zase pracovat v obvyklé sestavě na svých pracovištích tak, jak jsou zvyklí. Zpátky do svých prostor se vrátily i dočasně přemístěné ortopedické ambulance. Nemocnice zrušila také provizorní infekční oddělení a centrální triáž. Od začátku tohoto týdne je opět povolen také vjezd do areálu nemocnice a pěší pacienti mohou přicházet znovu otevřenými postranními vchody.

FOTO nemocnice plny provoz

Odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem v nemocnici stále funguje. Nemocnice však zrušila vyšetření pro samoplátce, vyšetřuje pouze pacienty, u kterých vyšetření indikoval praktický lékař nebo epidemiolog. Od začátku pandemie provedli zdravotníci šumperské nemocnice na odběrových místech přes 1250 odběrů. Testy na přítomnost koronaviru SARS-CoV2, který způsobuje onemocnění COVID-19 podstoupili během epidemie také zaměstnanci i hospitalizovaní pacienti. Dohromady museli zdravotníci otestovat v nemocnici přes 250 lidí. Nemocnice během epidemie také hospitalizovala celkem čtyři pacienty nakažené koronavirovou infekcí.

 „Díky dodržování velmi přísných opatření, které jsme přijali hned v prvních dnech od vypuknutí epidemie, se koronavirus nerozšířil mezi naše zaměstnance, kteří se ve velmi vypjaté a náročné době obětavě starali o stovky pacientů. Bez ohledu na koronavirovou epidemii šlo často o akutní pacienty, kteří by se bez pomoci lékařů a sester neobešli. Proto touto cestou ještě jednou všem zaměstnancům za jejich práci v uplynulých týdnech upřímně děkuji,“ dodává Martin Polach.


Vytvořeno 11.6.2020 7:19:07 | přečteno 890x | singerova
load