Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Někteří prodejci zneužívají strachu z COVID-19

Logo Státní zemědělsté a potravinové inspekce

Někteří prodejci potravinových doplňků zneužívají strachu lidí z nemoci COVID-19 při propagaci svých výrobků, potvrdila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. 


Má prokázané antibakteriální, antimikrobiální a především antivirové účinky! Tato léčivá antivirová metoda svým účinným léčivým složením spolehlivě likviduje všechny nemoci horních cest dýchacích! Při ochraně proti COVID-19 je přípravek užitečný v každém věku. Darujte ho zejména seniorům, které máte rádi!“ Nejen tyto informace se mohli spotřebitelé dočíst na různých webech zaměřených na prodej potravinových doplňků, ale i ve sponzorovaných příspěvcích na Facebooku a na YouTube.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce důrazně upozorňuje spotřebitele i kontrolované osoby, že doplňky stravy jsou z hlediska právních předpisů potraviny, a proto jim nelze žádným způsobem připisovat léčebné nebo preventivní účinky, ty jsou vyhrazeny pouze léčivům.


Vytvořeno 9.4.2020 10:44:35 | přečteno 262x | buchtova
load