Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nebylo nařízeno

Proto ta člověčí atmosféra. Ve spolku dobrovolných hasičů z Vikýřovic se zrodil nápad. Zkusme si obecní svépomoc když nám bude v obci hořko.

Kéž by i jiné spolky dobrovolných hasičů měly nápady nabídnout starostkám a starostům obci aktivitu i mimo čerpání dotací. Se škatulkami populárními mezi dobrovolnými hasiči, „ jednotka požární ochrany“ a  „požární sport“, ve Vikýřovicích zamíchali i lidé s blížím se podzimem života. Za účasti starosty obce, zaměstnanců obce a jinde v obcích umřelé značky „Český červený kříž“, se zkoušelo různé tísňové a nouzové – stravování, ubytování, sprchování, informování, ošetřování a spojení. Před nouzovým gulášem, špičkovým podle své kvality a fáze sobotního snažení,  ku příkladu zaznělo: předzápasové pověsti o nudě civilní ochrany byly z jiné galaxie. I dobrovolníci civilní ochrany ze Šumperka, již znalí různého, zažili, jak mohou pomoci na vsi. Suma sumárum. 50 lidí bez meditace nad špinavostí světa vyhrnulo rukávy a minimálně na Moravě nemá kopie. Červenou barvu známe třebas ze silnic coby ………..  Poděkování starosty Města Šumperka pro Obec Vikýřovice na zdi kanceláře starosty obce i svou červenou barvou podtrhuje význam této události.

Vytvořeno 7.10.2014 14:49:52 | přečteno 1437x | hrachovina
load