Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Navštivte radniční věž a hlasujte o nejzdařilejší kresbu dětí ze šumperských MŠ a ZŠ

Letecky centrum JPG

Letní turistická sezona je v plném proudu. Návštěvníci i obyvatelé města Šumperka tak mají možnost navštívit místní turistické atraktivity, jako jsou rozhledy z radniční věže, prohlídkové okruhy městem či expozice Čarodějnické procesy. V rámci návštěvy radniční věže mohou lidé hlasovat o nejzdařilejší kresbu žáků šumperských mateřských a základních škol.

Letní turistická sezona byla zahájena Slavnostmi města Šumperka, které se letos konaly v sobotu 1. června. Turisté si mohou vychutnat rozhled z radniční věže, který nabízí jedinečný pohled na město Šumperk z ptačí perspektivy a výhled na panorama pohoří Hrubého Jeseníku. Rozhledy z radniční věže začínají každou půlhodinu v rámci provozní doby, tedy od pondělí do neděle vždy od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin na stanovišti průvodců v suterénu budovy radnice na nám. Míru 1 (vchod je ze strany budovy, u níž se nachází morový sloup). Zde si mohou návštěvníci zakoupit nejen vstupenku na rozhledy, ale také zajímavé suvenýry. „Město Šumperk připravilo pro návštěvníky nové suvenýry v podobě sběratelských magnetek a ručně malovaných hrníčků s motivem města Šumperka a jeho památek, pexesa s ilustracemi Petra Válka a také nových modrých a červených triček s logem města Šumperka,“ sdělil referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška a dodal, že upomínkové předměty jsou k dostání i v pokladně expozice Čarodějnické procesy a v Informačním centru Šumperk, které sídlí v budově Vlastivědného muzea na Hlavní třídě.  Více o radniční věži najdete zde.

Cestou po schodech na radniční věž jsou umístěny kresby žáků šumperských mateřských a základních škol. Návštěvníci tak mají možnost hlasovat o tu nejzdařilejší. Soutěž na téma „Jak si představuji svůj nejlepší Den dětí“ byla pro děti vyhlášena v rámci Slavností města Šumperka. „Kvůli deštivému počasí nemohly být obrázky dětí na Slavnostech města vystaveny po celou dobu, proto byly umístěny spolu s hlasovacím archem po schodech směrem na radniční věž. Návštěvníci věže tak mají možnost hlasovat o nejpovedenější obrázek v kategorii kresba dětí z MŠ a kresba žáků ZŠ. Autoři vítězných obrázků budou oceněni drobnými cenami,“ doplnil Vondruška.

Kromě rozhledů z radniční věže mohou zájemci navštívit také expozici Čarodějnické procesy, která se nachází v suterénu Geschaderova domu. Město také nabízí tři prohlídkové okruhy s názvemProcházka ze 13. do 21. století, Kde žily čarodějnice a Zrození Malé Vídně.  Více informací o atraktivitách města, provozní době a cenách vstupného najdete zde.

Vytvořeno 9.7.2013 14:04:07 | přečteno 1405x | hrachovina
load