Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nadace ČEZ rozdělila miliony pro boj s koronavirem

logo společnosti ČEZ

Šití roušek, výroba ochranných štítů pro záchranné složky, rozvozy léků a jídla seniorům, nákup ochranných pomůcek – zmírnit dopady epidemie koronaviru pomáhají především drobné kroky neziskových organizací, měst a obcí. Právě jim Nadace ČEZ vyplatila 26,6 milionů korun, z toho více než milion šel přímo do Olomouckého kraje. 


Chtěli jsme pomoci hlavně rychle, protože čas hraje v době epidemie klíčovou roli. Grantové řízení jsme proto maximálně zjednodušili a o projektech se rozhodovalo každý den včetně víkendů on-line,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková. Na Šumpersku získaly podporu obce Sudkov, Sobotín, Ruda nad Moravou a Velké Losiny. 

Grant Nadace ČEZ využilo několik poboček Charity ČR, mezi nimi ta šumperská, která použila grant na nákup vybavení pro zvládnutí vyšší poptávky po dovozu obědů. „Okamžitě jsme nakoupili 32 sad jídlonosičů v termo obalech, 8 drátěných košů na převoz obědů, plastové misky na saláty a tablety do myčky. To nám umožnilo výrazně zvýšit naši kapacitu a vozit obědy i těm seniorům, kteří jsou za normálního stavu soběstační,“ řekla ředitelka Charity Šumperk Jana Bieliková.


Vytvořeno 16.4.2020 7:24:24 | přečteno 143x | buchtova
load