Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nabídka pomoci Města Šumperka obcím ve správním obvodu

Vždy v poslední dubnovou sobotu  organizuje Město Šumperk, při zásadní pomoci dobrovolníků civilní ochrany města, na základně civilní ochrany Luže akci „Výcvik obcí pro civilní ochranu“.  Jde o nabídku pomoci obcím ve správním obvodu k přípravě obecní svépomoci při situaci civilní ochrany jakéhokoliv druhu.

Zajímavostí letošního ročníku byla účast Aktivních záloh Armády ČR – jedna žena a čtyři muži. Přes specifiku premiéry a gesce za tématiku nouzového stravování přispěli aktivní zálohy k úspěšnému dni a Město Šumperk se těší na další spolupráci. 

I když v representaci Obce Dolní Studénky došlo k personální obměně, zejména v podobě účasti dvou žen, nedošlo k poklesu dobrého hodnocení tohoto družstva.

Zapojení žen do družstva Obce Vikýřovice je běžný standard, stejně jako osobní návštěva akce starostou Obce Vikýřovice.

Skvělá dobrovolná práce byla také odvedena ze strany týmu POMÁHÁME POMÁHAT z Olomouce ve vztahu ke zdravotnické první pomoci. Radostné emoce podpořila obnovená účast Obce Jakubovice po dvouročníkové přestávce. Každý rok dokazuje Obec Vernířovice, že když se chce, tak to jde. Stejně tak pravidelně kontroluje připravenost a zahájení  akce starosta Města Šumperka. Kromě témat již zmíněných obsahoval výcvik dále nouzové ubytování a radiové spojení.

Vytvořeno 2.5.2014 13:36:21 | přečteno 936x | hrachovina
load