Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Muzeum shání exponáty pro výstavu hub

cep 4443920 640

Tradiční výstavu hub připravuje v těchto dnech Vlastivědné muzeum v Šumperku. Expozici si veřejnost bude moci prohlédnout od 10. do 12. září v předsálí Rytířského sálu. Tvůrci výstavy prosí o spolupráci také houbaře z řad veřejnosti, aby přispěli svými úlovky a výstavu tak obohatili.

Podle mykologů současné počasí houbám příliš nepřeje, mohou za to především vysoké teploty i vítr. „Aby byla zajištěna pestrá škála exponátů, chtěli bychom se obrátit na širokou veřejnost s prosbou o podporu výstavy. Uvítáme jakékoliv čerstvé druhy hub. Zájemci je mohou odevzdávat na pokladně šumperského muzea během 9. září nebo je donést přímo na výstavu," sdělila mluvčí muzea Eva Šebestíková. Doplnila, že houby by měly být neočištěné a neokrájené, ideálně doplněné údajem o lokalitě a biotopu či okolo rostoucích dřevinách a opatřené jménem sběratele. Vzácné či méně běžné druhy hub budou po skončení výstavy zpracovány do herbáře.

fly agaric 4569367 640

Muzeum výstavu hub věnovalo bioložce Magdě Zmrhalové, která letos podlehla těžké nemoci. Díky jejímu úsilí se v Šumperku od roku 1999 každoročně mohou návštěvníci těšit na mykologickou výstavu. Ani letos nebude chybět poradna, vedená uznávaným mykologem Bronislavem Hlůzou. Výstava bude otevřena po tři dny, a to ve čtvrtek 10. a v pátek 11. září od 9.00 do 17.00 hodin, v sobotu 12. září od 9.00 do 12.00 hodin. Vstupné je 30 korun, děti do 3 let zdarma.Vytvořeno 27.8.2020 10:13:26 | přečteno 591x | singerova
load