Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

MOMENT Čas a jeho naplnění

evangelik

Sjezd (nejen) evangelické mládeže; Dům kultury, Šumperk 27.9.-30.9.2012

„MOMENT Čas a jeho naplnění“ je název letošního setkání (nejen) evangelické mládeže, který proběhne ve dnech 27.9.-30.9.2012 v Šumperku (sjezd-mladeze.evangnet.cz).

O tématu:  Čas. Jeho vliv na náš život je více než významný. Mluvíme o něm neustále. Pro vědce zůstává záhadou. Čas je tady vždycky, v každém okamžiku. Každý z nás má k dispozici veškerý čas, 24 hodin denně. Nic není tak spravedlivě rozděleno, jako čas. Každý den a každý rok máme přesně tolik času jako všichni ostatní, ať žijeme krátce či dlouho. Je tu ale rozdíl. A ten spočívá v tom, jak ten svůj čas naplníme, využijeme a prožijeme.  Čas je prostor k životu. 

O programu: Na programu nechybí divadlo, hudba (Krásné nové stroje, koncert vážné hudby Konzervatoře Olomouc, Rescue, mladé kapely), dílny (např. Číst? Bibli?? nebo relaxační dílna) a duchovní programy. Odechnout si můžete u sportování, výtvarné a hudební dílny a také při společném posezení v čajovně či u nealkoholických bublin (PUB).

V rámci Sjezdu mládeže proběhnou společné nedělní bohoslužby, které spoluvytvářejí přítomní faráři a samotní účastníci. Všechny programy jsou otevřeny pro veřejnost, která je zvána.

Více informací a fotky z minulých ročníků najdete na sjezd-mladeze.evangnet.cz.

Řekli o akci:

  • „Čím naplňujeme svůj čas? Jaké jsou naše životní priority? Jak nás proměňuje to, čím trávíme čas? Jak najít smysl života? Jak se naučit umění žít? Co přináší jednotlivé etapy lidského života? Jak člověk duchovně zraje? Umíme odpočívat a proč je to důležité?“ říká k tématu sjezdu jeho hlavní organizátorka Mgr. Marie J. Medková, která je vedoucí oddělení pro práci s mládeží v Ústřední církevní kanceláři Českobratrské církve evangelické.
  • „Doporučuji přednášky Čas a jeho naplnění od vojenského kaplana mjr. Pavla Rumla a Čas a rytmus profesora Jana Sokola. Sám se chystám na dílnu Timemanagement jako duchovní úkol od Jana Lamsera a chtěl bych se naučit meditovat s obrazem. Taky jsem přispěl na projekt Diakonie v Etiopii, tak chci se vypravit na přednášku o něm od Dietra Lorenze. Divadlo Oskar a růžová paní a koncert Krásných nových strojů bude určitě taky stát za to,“ vybírá z programu studentka Kája Měkutová, dobrovolnice.

Partneři: Na financování celé akce se pravidelně podílí Českobratrská církev evangelická a Ministerstvo kultury ČR. Dalšími sponzory a partnery jsou letos Olomoucký kraj, město Šumperk, T-Mobile a Music City. Partnery jsou SEM ČR, ČCE Šumperk, Evangelisch-Lutherische Landeskirche Sachsen, Evangelisch-Lutherische Kirche in Bayern, Bratrstvo, Evangnet o.s., E-církev.

Z historie akce: Tato akce se koná každoročně od roku 1990. Probíhá střídavě ve větších městech Čech a Moravy. Je také největší akcí, kterou Českobratrská církev evangelická pořádá. Letos Sjezd mládeže navštíví město Šumperk. Setkání připravuje oddělení mládeže Českobratrské církve evangelické spolu s Celocírkevním odborem pro mládež a se Sdružením evangelické mládeže v ČR.

Loni akci navštívilo 470 účastníků, jejichž průměrný věk byl 18 let. Věkové rozpětí je ale veliké (14 a více). Většina účastníků je evangelického vyznání, ale je pravidlem, že se akce účastní i mladí věřící z jiných církví a nevěřící. Pro všechny zúčastněné jsou připravovány přednášky, dílny, které spojuje společné téma.

Kontakt na organizátory: Mgr. Marie J. Medková, vedoucí oddělení mládeže ústředí ČCE

mladez@e-cirkev.cz; 724716603 (osobní); 605999204 (úsek vzdělávání/štáb sjezdu)

Vytvořeno 27.9.2012 15:11:20 | přečteno 1824x | hrachovina
load