Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Mladí sportovci přivezli z Bad Hersfeldu opět další medaile

Šumperský tým v čele s trenérem Květoslavem Vykydalem

V pátek 15. listopadu přivítal na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož úspěšné mladé sportovce, kteří se zúčastnili tradičního závodu Lollslauf v partnerském městě Bad Hersfeldu. Mladí běžci stejně jako v předchozích letech přivezli do Šumperka řadu cenných kovů a stali se držiteli rekordu ve smíšené štafetě.

V pátek 15. listopadu přivítal na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož úspěšné mladé sportovce, kteří se zúčastnili tradičního závodu Lollslauf v partnerském městě Bad Hersfeldu. Letošního již 14. ročníku Lollslaufu, který se konal 13. října v rámci podzimního festivalu Lullusfest a zúčastnilo se jej 3 782 běžců, se za město Šumperk pod vedením zkušeného šumperského trenéra Květoslava Vykydala zúčastnili Kateřina Divišová, Barbora Hudečková,Veronika Bednarská, Eva Filipiová, Miroslav Haltmar, Andrei Podlevskii,Martin Timko, David Chytil, Adam Žanda, Jan Kostelecký a Tomáš Křivohlávek. Tato silná sestava šumperských mladých sportovců opět přivezla řadu cenný kovů a překonala jeden rekord.

V kategorii žákyň v běhu na 1,3 km se umístila na prvním místě Barbora Hudečková s časem 4:41min. V kategorii smíšená štafeta obsadil tým ve složení Andrei Podlevskii, Kateřina Divišová, Miroslav Haltmar, Veronika Bednarská a Eva Filipiová první místo s časem 00:44:30 min. a překonal tak rekord týmu TV Breitenbach z roku 2004 o 00:1:11 min. Stejný úspěch zaznamenala pětice běžců ve složení Timko, Chytil, Žanda, Kostelecký a Křivohlávek v kategorii štafeta muži, kdy si s časem 00:36:35 min. doběhla pro zlatou medaili. Všem srdečně blahopřejeme.

Šumperským běžcům nedělá problém ani konverzace v německém jazyce   rozhovor s německým novinářem

Vytvořeno 18.11.2013 15:07:08 | přečteno 1712x | hrachovina
load