Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Místa, kde se natáčel film Krásno, najdete v aplikaci pro chytré telefony

sumperk1

Najděte místa a objekty, kde se v roce 2013 natáčela černá komedie Ondřeje Sokola, která se stala jeho filmovým režijním debutem. Oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice doplnilo aplikaci pro chytré telefony „Po stopách Malé Vídně“ o nový obsah. Ten uživatele seznamuje s místy, kde Ondřej Sokol svůj film natáčel.

Vedle památek, které jsou neodmyslitelně spjaty s rozvojem města v 19. století, kdy se Šumperku lichotivě přezdívalo „Malá Vídeň“ a dalších šumperských zajímavostí, představuje aplikace lokace natáčení černé komedie Ondřeje Sokola „Krásno“. „Aplikace je doplněna o nové položky s jednotlivými místy, kde se film v Šumperku natáčel, např. kino Svět, Hotel Grand, krematorium a přehrada Krásné,“ vysvětluje Bohuslav Vondruška z oddělení kultury  a vnějších vztahů.Všechny tyto položky obsahují několik fotografií z natáčení a doprovodný text se zajímavostmi z natáčení a objektu samotného. „Aplikace je propojená s navigací v chytrém telefonu, která Vás ke zvolenému místu pomocí GPS dovede“, doplňuje Vondruška.

Aplikace je vyhotovena ve dvou dalších jazykových mutacích (angličtina a němčina) a je zdarma ke stažení na Google Play (pro systémy Android) a AppStore (iPhone). Stávajícím uživatelům se doplněný obsah automaticky nahraje při dalším spuštění.

2014 10 08 10 49 12, obrázek se otevře v novém okně 2014 10 08 10 50 40, obrázek se otevře v novém okně 2014 10 08 10 51 54, obrázek se otevře v novém okně 

Vytvořeno 15.10.2014 13:38:34 | přečteno 2795x | hrachovina
load