Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Meteorologové varují: Očekáváme silné bouřky

blesk

Ve východní polovině České republiky hrozí od pátku do sobotního rána silné bouřky. Povodňová pohotovost platí podle meteorologů od pátečních 11:00 do sobotních 15:00 hodin pro Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Vzhledem k předpokládaným intenzivním srážkám a nasycenosti území mohou hladiny vodních toků stoupat ke druhému stupni povodňové aktivity a u menších vodních toků není ojediněle vyloučen vzestup na třetí stupeň. Mezi ohrožené oblasti v Olomouckém kraji byl zařazen i Šumperk, Jeseník, Mohelnice a Zábřeh.

Podle meteorologů hrozí snížení stability stromů v podmáčené půdě. „Voda může téct přes komunikace, proto doporučujeme sledovat vývoj situace a respektovat pokyny povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru," připomíná varování.

Aktualizované informace naleznete, mimo jiné, i na stránkách ČHMÚ.


Vytvořeno 26.6.2020 8:57:55 | přečteno 510x | singerova
load