Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město získalo ocenění za to, že lidé dobře třídí odpad

waste separation 502952 1920

Město Šumperk si v pátek 11. září přivezlo z Plumlova pomyslnou stříbrnou medaili ze soutěže O keramickou popelnici. Akci každoročně pořádá Olomoucký kraj se společností EKO-KOM. Do projektu, jehož posláním je odměnit samosprávy, které nejlépe třídí komunální odpad, se zapojilo 396 obcí a měst. Šumperk bodoval v kategorii nad 15 000 obyvatel a získal druhé místo za Prostějovem, Olomouc obsadila bronzovou příčku.


„Hodnotilo se především množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele, počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst nebo hustota sběrné sítě. Jsem moc rád, že si naši občané vzali za své, moc jim za to děkujeme. Město navíc hledá další cesty, jak lépe separovat a snaží se přistupovat k této problematice i v souvislosti s budoucí legislativou,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, který cenu převzal společně s vedoucí odboru životního prostředí Danou Krňávkovou..

křišťálová popelnice

Město Šumperk vytřídilo v roce 2019 více než pět a půl tisíc tun odpadu, z toho bylo nejvíce vyvezeno bioodpadu, lidé také stále více využívají sběrné dvory. Z dalších komodit se třídí papír, plast, sklo, kompozitní obaly a kovy. Novinkou jsou nyní sběrné nádoby na použitý olej, které byly umístěny do sběrných dvorů.

„V celorepublikovém srovnání je Olomoucký kraj na pomyslném prvním místě. Jak vyplývá ze statistik společnosti EKO-KOM, na jednoho obyvatele kraje připadá za loňský rok bezmála 80 kg vytříděného odpadu, průměr celé ČR je zhruba o 14 kilogramů nižší.,“ sdělila ředitelka oddělení regionálního provozu společnosti EKO-KOM, a.s. Martina Filipová.

1


Vytvořeno 15.9.2020 15:03:59 | přečteno 446x | singerova
load