Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město získalo certifikát za sběr elektroodpadu

halda elektra

V loňském roce občané Šumperka odevzdali k recyklaci 55 332,74 kg vysloužilých elektrozařízení, tím uspořili například 1 007,19 MWh elektrické energie, téměř 3 miliony litrů vody a více než 90 tisíc litrů ropy. Díky sběru elektrozařízení ušetřili obyvatelé města téměř 40 tisíc tun primárních surovin, podíleli se na snížení okyselování prostředí i na snížení produkce skleníkových plynů.


Elektrospotřebiče obsahují spoustu materiálů pocházejících z neobnovitelných zdrojů, jejichž těžbou je zatěžováno životní prostředí. Významnou úlevu přináší však správná recyklace těchto výrobků, které mohou občané odevzdávat do sběrných dvorů nebo do červených kontejnerů na drobný elektroodpad. Díky vyúčtování zpracované systémem ASEKOL má město k dispozici přesné hodnoty, které určují, jak jsme přispěli ke zdravému životnímu prostředí, a jak velkých úspor jsme dosáhli.

Že každý kus vytříděného elektra se počítá, ukazuje například již 100 vytříděných mobilních telefonů, které uspoří 2 340 litrů pitné vody, což by naplnilo celou cisternu. A za 500 kg vytříděných elektrospotřebičů se ušetří ropa, která by stačila na výrobu benzínu pro cestu autem z Prahy do Dubaje.

Asekol certifikát


Vytvořeno 18.8.2020 11:32:40 | přečteno 472x | singerova
load