Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk pořádá zájezd do Nysy

Nysa, Dny-tvrze-07-2014

Poslední červencovou sobotu se v partnerském městě Nysa uskuteční akce s názvem Dny tvrze Nysa. Jedná se o zajímavou historickou rekonstrukci dobytí města napoleonskými vojsky v roce 1807. Město Šumperk pro zájemce pořádá v sobotu 26.07.2014 autobusový zájezd na tuto akci spojený i s návštěvou samotného města.

Partnerské město Nysa v sousedním Polsku bylo na začátku 19. století jednou z nejlepších pevností v Evropě, o čemž se přesvědčila i napoleonská vojska v roce 1807. Více než 114 dní Francouzi město obléhali a odstřelovali. Teprve konec nadějí obránců na pomoc a docházející munice donutily Nysu ke kapitulaci, která byla podepsána 3. června 1807 a o 13 dní později bylo město předáno dobyvatelům.

Zájezd na akci rekonstrukce dobytí města známou pod názvem „Dny tvrze Nysa 2014“ se uskuteční v sobotu 26. července 2014. Na programu bude v dopoledních hodinách zhlédnutí přehlídky zúčastněných historických vojenských spolků, volná prohlídka města, odpoledne v případě hezkého počasí návštěva Nysského jezera s možností koupání a od 17. hod. přesun do pevnosti č. II na samotnou akci. Návrat do Šumperka je plánován v pozdních večerních hodinách.

Cena zájezdu činí 150 Kč/osoba a zahrnuje pouze dopravu tam a zpět autobusem. Vstupné na akci i případně na Nysské jezero je zdarma. Pokud se budete chtít akce zúčastnit, je nezbytné částku uhradit předem na pokladně Městského úřadu Šumperk, nám. Míru 1 (radnice), a to od pondělí 30. června, nejpozději však do pátku 18. července 2014. Při platbě obdržíte podrobné informace o zájezdu a zároveň si budete moci přímo rezervovat místa v autobuse. Nabídka zájezdu je platná pouze do vyčerpání míst v autobuse. Doporučujeme, abyste si u své zdravotní pojišťovny sjednali na 26.07.2014 pojištění do zahraničí.

Vytvořeno 30.6.2014 15:50:58 | přečteno 1844x | matusu
load