Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk pořádá sochařský plenér

Powiat Nyski, Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a město Šumperk připravují projekt spojený s druhou etapou Čarodějnické cyklotrasy po česko-polském pohraničí, který je spolufinancován z prostředků ERDF Evropské unie. V městě Šumperku se poslední květnový týden uskuteční dřevosochání za přítomnosti několika regionálních, ale i polských sochařů, jež se specializují na práci se dřevem. Vzniklé sochy se později stanou součástí nového Čarovného lesa.

Řetězové pily, dláta a další sochařské náčiní vezmou sochaři do ruky v pondělí 27. května 2013 v prostorách hřiště tzv. Komína v Komenského ulici. Celý týden budou mít sochaři na to, aby z přichystaného dřeva vytvořili svá díla. „Zadání sochařům zní vytvořit ze dřeva postavy s pohádkovým či čarodějným motivem “, řekla Olga Hajduková, tisková mluvčí šumperské radnice. „Vzniklé sochy budou v létě spolu s drobným mobiliářem, jako jsou lavičky, odpadkové koše a informační tabule umístěny nedaleko za městem v těsné blízkosti Čarodějnické cyklotrasy vedoucí od Rapotína přes Nové Domky do Šumperka, na cestičce vedoucí k Tulince mezi dvěma dnešními studánkami“, doplnila Hajduková.

Celý projekt bude doplněn propagační tiskovinou s mapkou s vyznačením Čarodějnické cyklotrasy a také místa, kde se Čarovný les nachází. „Z letáku se také dozvíte, kudy Čarodějnická cyklotrasa vede, jaká jsou zastavení, historii a vybrané zajímavosti období čarodějnických procesů a popis s fotografiemi soch. To vše bude doplněno originálními kresbami Petra Válka. Rádi bychom Čarovný les přiblížili hlavně dětem“, dodala tisková mluvčí.

Čarodějnická cyklotrasa po česko-polském pohraničí se stává ze dvou částí, polská část vede z Paczkówa přes Nysu a Glucholazy do Zlatých Hor, odkud pokračuje česká část do Jeseníku, Velkých Losin, Šumperka a končí v Mohelnici. Cyklotrasa je po celé své délce značená a jednotlivá její zastavení sledují místa, která jsou spjata s honem na čarodějnice v 17. století. V r. 2010 byla v jejím rámci zřízena stálá expozice Čarodějnické procesy v Geschaderově domě v Šumperku jako jedno z jejích zastavení.

ikona souboruPlakát.
Vytvořeno 21.5.2013 14:35:04 | přečteno 1441x | matusu
load