Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk oslavilo svátek s učiteli

DSC00231

U příležitosti výročí narození Otce národa Jana Amose Komenského dne 28. března 2017 oslavili pedagogové z regionu Šumperska Den učitelů. Pedagogům v šumperském Kině OKO poděkoval za jejich práci náměstek hejtmana Olomouckého kraje Milan Klimeš a šumperský místostarosta Jan Přichystal.

„Město Šumperk tohoto dne tradičně využívá k tomu, aby poděkovalo pedagogům z celého Šumperska za jejich obětavou a přínosnou práci při vzdělávání našich budoucích generací,“ vysvětlil místostarosta Přichystal.

 V ORP (obec s rozšířenou působností) Šumperk se nachází v letošním školním roce 2016/20217 celkem 36 mateřských a základních škol, z toho je 9 samostatných mateřských škol a 18 mateřských škol při základních školách, 17 úplných základních škol (1. – 9. ročník) a 10 neúplných základních škol (1. – 4. ročník).  V letošním školním roce navštěvuje mateřské školy celkem 2 157 dětí, základní školy celkem 5 909 žáků a 2 987 studuje na středních školách.

 „Školní rok 2016/2017, který právě probíhá, je pro školství do jisté míry rokem přelomovým, zejména v oblasti vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Legislativní změny přinesly řadu inkluzivních opatření. Řada dalších avizovaných změn nás ještě čeká, ať už je to povinný poslední rok předškolní docházky, tvorba volných kapacit pro děti již dvouleté, změny v termínech zápisů, ale také povinná maturita z matematiky, podpora technického vzdělávání a od roku 2019 plánovaná reforma financování regionálního školství,“ přiblížil problematiku školství na Šumpersku místostarosta Přichystal.

 
Vytvořeno 3.4.2017 16:59:29 | přečteno 1293x | hrachovina
load