Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk ocenilo vítěze soutěže o nejzdařilejší kresbu s tématikou „Můj nejlepší Den dětí“

PA097617

U příležitosti konání letošních Slavností města Šumperka byly vyzvány všechny šumperské školy a školky, aby se jejich děti a žáci zúčastnili výtvarné soutěže. Úkolem bylo nakreslit, jak si děti představují svůj nejkrásnější Den dětí.

Na radnici se sešlo přes 80 kreseb, které byly nejdříve vystaveny přímo na Slavnostech města. Kvůli nevlídnému počasí byly přemístěny do věže šumperské radnice, tam byly vystaveny až do konce srpna. „Návštěvníci věže byli překvapeni, kolik šikovných malířů Šumperk má a velmi rádi se zhostili role porotců. Jednotlivým kresbám pak postupně dávali body, které byly po ukončení soutěže sečteny, a jednotlivé kategorie tak získaly své vítěze“, popsala průběh soutěže Helena Miterková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů.

Soutěž byla podle věku rozdělena do tří kategorií: mateřské školy, první a zvlášť druhý stupeň základních škol. V kategorii mateřských škol se na prvním místě umístil Václav Boháč s MŠ Pohádka, jeho výkres získal 77 hlasů. Vítězem druhé kategorie se stal žák třetí třídy Scholy Vivy Jan Sedlář se ziskem 61 hlasů. V nejstarší kategorii vyhrál Ondra Fremuth, šesťák rovněž ze šumperské Scholy Vivy.

Slavnostní předání diplomů a cen proběhlo ve středu 9. října v obřadní síni šumperské radnice, kde si děti převzaly ceny z rukou prvního místostarosty města Šumperka Ing. Marka Zapletala. Po krátkém programu následovalo neformální setkání dětí a jejich rodičů se zástupci města, během něhož si děti mohly vyzkoušet například zdobení upečených perníčků, které si pak odnesly domů.

Vytvořeno 18.10.2013 10:03:21 | přečteno 1533x | hrachovina
load