Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk obsadilo druhou příčku ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys

zapletal

Město Šumperk získalo v rámci Olomouckého kraje druhé místo ve výzkumu Město pro byznys, který je zaměřen na rozvoj podnikatelského sektoru a srovnává podmínky podnikání ve všech obcích s rozšířenou působností v celé České republice a městských částech hlavního města Prahy. Vyhlašovatelem výzkumu je nezávislý zpravodajsko – analytický a ekonomický týdeník Ekonom.

Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Jednotlivá města jsou vyhodnocována na základě 50 kritérií, z nichž 25 se týká podnikatelského prostředí a dalších 25 je zaměřeno na přístup veřejné správy. Kritéria najdete ikona souboruzde. Město Šumperk se v rámci Olomouckého kraje umístilo ze třinácti obcí s rozšířenou působností na druhém místě. První místo získalo město Prostějov. V celorepublikovém měřítku se město Šumperk umístilo na 117. místě.

Místní podnikatelé vnímají šumperskou radnici jako nejméně postiženou korupcí. Jsou rovněž spokojení s přístupem radnice a ochotou úředníků i přehledností radničního webu. Místní podnikatelé si rovněž chválí místní konkurenci v regionu a dostupnost prostorů a pozemků k podnikání. Oceněno bylo rovněž místní turistické informační centrum, které získalo třetí nejvyšší počet bodů.

Celkové pořadí měst v Olomouckém kraji

1. Prostějov
2. Šumperk
3. Lipník nad Bečvou
4. Přerov
5. Hranice
6. Uničov
7. Zábřeh
8. Litovel
9. Šternberk
10. Olomouc
11. Konice
12. Jeseník
13. Mohelnice

Zdroj: www.mestoprobyznys.cz [19. 2. 2013]

Vytvořeno 20.2.2013 20:21:13 | přečteno 1146x | hrachovina
load