Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk obsadilo druhou příčku ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys

mesto byznys

Město Šumperk získalo v rámci Olomouckého kraje druhé místo ve výzkumu Město pro byznys, který je zaměřen na rozvoj podnikatelského sektoru a srovnává podmínky podnikání ve všech obcích s rozšířenou působností v celé České republice a městských částech hlavního města Prahy. Vyhlašovatelem výzkumu je nezávislý zpravodajsko – analytický a ekonomický týdeník Ekonom.

Druhé místo patří loňskému vítězi, Šumperku. Důvodů je mnoho. Mezi ty zásadní patří vysoký podíl podnikatelů v ekonomicky aktivním obyvatelstvu a to, že ve většině kritérií, která měří hospodaření radnice, se Šumperk řadí k nejlepším městům v regionu. Radnice vychází podnikatelům vstříc i nízkým nastavením daně z nemovitosti a místních poplatků.

Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Jednotlivá města jsou vyhodnocována na základě 34 kritérií, z nichž 17 se týká podnikatelského prostředí a dalších 17 je zaměřeno na přístup veřejné správy. Více informací: http://www.mestoprobyznys.cz/

Vytvořeno 13.4.2016 14:21:41 | přečteno 1336x | hrachovina
load