Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk navštívili starostové ze slovenského okresu Prievidza

starostové3

V pondělí 29. října navštívila město Šumperk dvacítka starostů ze Združenie miest a obcí Hornej Nitry z okresu Prievidza. Na společném semináři, kde se sešli se starosty obcí z ORP Šumperk, se měli možnost vzájemně poznat, vyměnit si zkušenosti a získat informace o možnostech budoucího rozvoje svých měst a obcí. Setkání pořádaly Místní akční skupiny MAS Šumperský venkov a MAS Horní Pomoraví ve spolupráci s městem Šumperkem.

Starosty ze Slovenska přijal v obřadní síni šumperské radnice starosta města Šumperka Zdeněk Brož a po společném programu se všichni vydali do Koutů nad Desnou, kde na ně čekali starostové z okolních obcí. Zde proběhl seminář, na kterém se prezentovalo město Šumperk, Mikroregion Zábřežsko a Svazek obcí údolí Desné. Svou činnost zde představily i místní akční skupiny MAS Šumperký venkov a MAS Horní Pomoraví. Starosta Dolních Studének a zároveň manažer MAS Šumperský venkov Ing. Radim Sršeň Ph.D. seznámil zúčastněné s návrhem struktury operačních programů v ČR pro čerpání prostředků EU v budoucím programovacím období. „Fungování místních akčních skupin v České republice a na Slovensku je odlišné. Na setkání jsme měli možnost vyměnit si vzájemně zkušenosti o způsobu fungování místních akčních skupin v našich zemích,“ sdělil Sršeň. Slovenská strana představila činnost Združenie miest a obcí Hornej Nitry a nastínila problémy rozvoje venkova a měst na Slovensku. Diskutovaným tématem byly také výhody a nevýhody přímé volby starosty, který se tímto způsobem volí na Slovensku.

„Řada obcí z okresu Prievidza má na Šumpersku a Zábřežsku své partnerské obce, s nimiž spolupracuje i několik desítek let, proto vzájemná setkání probíhala na přátelské úrovni. Některé obce, které zatím partnerskou obec nemají, měli možnost se na setkání seznámit a případnou družbu navázat,“ sdělila administrativní pracovnice MAS Šumperský venkov Ing. Zdeňka Mihulková.  

Vytvořeno 2.11.2012 8:39:30 | přečteno 2293x | hrachovina
load