Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk a Vlastivědné muzeum v Šumperku vydávají knihu o Klášterním kostele

klasterni kostel

V úterý 6. prosince 2016 od 18:00 hodin proběhne v kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku slavnostní představení nové knihy „Klášterní kostel v Šumperku“, na jejímž vzniku se podílelo město Šumperk a Vlastivědné muzeum v Šumperku. Knihu představí osobně její autorky, Milena Filipová a Lenka Kirkosová.

Bývalý dominikánský klášterní komplex, a především jeho kostel Zvěstování Panny Marie, je právem považován za dominantu historické části Šumperka. Ačkoliv byl odborníky zkoumán během poslední rozsáhlé renovace v devadesátých letech minulého století, teprve nyní se tato významná kulturní památka regionu dočkala publikace, jež představuje široké veřejnosti historii, stavební vývoj a průběh rekonstrukce stavby. Snaží se čtenáři rovněž přiblížit význam umělecké výzdoby kostela a poukázat na proměny dochovaného mobiliáře, přičemž je využíváno v hojné míře porovnávání současných a historických fotografií, které byly doposud publikovány jen namátkou v regionálním tisku.

Kniha bude k dostání v Informačním centru v Šumperku za 290,-Kč. Vstup na slavnostní představení knihy je zdarma.

Vytvořeno 1.12.2016 11:15:42 | přečteno 2051x | hrachovina
load