Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město od výstavby bytů v lokalitě Hedva nechce ustoupit

Logo města Šumperka

Nad budoucností pozemku po bývalé Hedvě u supermarketu Lidl, se vznášejí otazníky. Zastupitelé se však shodli, že plocha by měla sloužil především k bydlení a parkování.


Městu se podařilo získat pozemek v roce 2017 o rozloze zhruba 1,3 hektaru za téměř 34 milionů korun od plzeňské firmy OSOH. „Odkup byl realizován s tím, že podstatnou část plochy, více než 7 tisíc čtverečných metrů, využijí Lesy ČR pro stavbu sídla, na druhé části pozemku měl vzniknout bytový dům s parkovištěm a parkovou úpravou. Státní podnik již městu zaplatil dvanáctimilionovou zálohu. V současnosti se Lesy ČR potýkají s důsledky kůrovcové kalamity, proto z důvodu úspor změnilo plány a ředitelství v Šumperku stavět nebude,“ vysvětli starosta Tomáš Spurný.

Město tak musí sáhnout do napjatého rozpočtu a vrátil Lesům ČR dvanáctimilionovou zálohu. Nyní se rozhoduje, co bude dál s těmito lukrativními pozemky na strategickém místě. Lokalita navíc bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Poblíž totiž sídlí úřad práce, knihovna, základní umělecká škola či poliklinika. „Hledáme cestu, jak přilákat silného developera, který by zde postavil byty a parkoviště,“ uvedl starosta Tomáš Spurný, jehož názor má i většinovou podporu zastupitelstva.

To se nakonec shodlo, že by město mělo oslovit potencionální zájemce o koupi areálu bývalé Hedvy. „Byli bychom rádi, kdyby předložili koncepci možného využití pozemků. Koncepce samozřejmě musí být v souladu s územním plánem,“ doplnil Tomáš Spurný.

areál bývalé Hedvy


Vytvořeno 25.6.2020 8:30:53 | přečteno 488x | singerova
load