Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město ocenilo mladé tenisty i nadějné umělce

Doslova v obležení mladých sportovců a nadějných umělců se ocitl minulé úterý šumperský starosta Zdeněk Brož. Rozhodl se totiž ocenit místní tým sedmi juniorských tenistů, jenž loni postoupil z první ligy do extraligy, a také úspěšné žáky místní Základní umělecké školy Evu Maturovou a Ondřeje Havlíčkaů

Šestnáctiletá žákyně 4. ročníku druhého stupně Základní umělecké školy Eva Maturová, jež je nadějnou klavíristkou a zpěvačkou, získala loni v Národním kole soutěže MŠMT ZUŠ v Turnově čestné uznání, první místo v krajském kole středoškolské soutěže Prezentiáda a také čtvrté místo v rámci Talentu Olomouckého kraje. Její „kolega“ Ondřej Havlíček pak získal prvenství v celostátní soutěži v interpretaci koncertního melodramatu, kterou loni na podzim již druhým rokem uspořádala pod záštitou herečky Hany Maciuchové jeho „mateřská“ škola, a byl druhý v celostátním kole řečnické soutěže Mladý Demostenes. „Tyto úspěchy mě samozřejmě velice těší a jsem rád, že se nám ve škole podařilo rozjet literárně dramatický obor, který má kolem patnácti žáků,“ uvedl ředitel místní „ZUŠky“ František Havelka, který svým svěřencům během setkání na radnici za jejich reprezentaci města poděkoval.

Nebývalého úspěchu dosáhl v loňském roce tým sedmi šumperských juniorských tenistů. V soutěžích smíšených družstev zvítězili Soňa Noviková, Karolína Pánová, Petr Jordanov, David Blaťák, David Bubeníček, Ondřej Svozil a Martin Horáček v severomoravské Lize Junior Tour skupiny B. Se třinácti body v tabulce postoupili z první ligy do extraligy. Za skvělým umístěním stojí stovky hodin trénování, výborná práce trenérů a obrovská podpora rodičů. Téměř všichni se sešli na šumperské radnici a shodli se na tom, že zdejší zázemí profesionálnímu tenisu opravdu nevyhovuje. „Problémem jsou nejen peníze, ale také zázemí, které je orientováno spíše na rekreaci než na profesionální růst. Zejména úroveň krytých tréninků je tristní, sportovci trénují, i když je v hale kolem nuly či pod ní,“ uvedl jeden z rodičů, jenž si nepřál být jmenován a podle něhož je v Šumperku, vzhledem k panujícím podmínkám, opravdovou řeholí udržet dítě u tohoto sportu. O tom, že by si hala zasloužila rekonstrukci, nepochybuje ani vedení města. „V minulosti jsme Sokolu nabízeli desetiprocentní spoluúčast na opravách. Naše snaha bohužel zůstala bez odezvy,“ zdůraznil starosta Zdeněk Brož. Úspěšní tenisté se přesto nenechají odradit, a pokud jim vedení Sokola soutěž „neprodá“, hodlají ze sebe vydat co nejvíc. Na místních kurtech by tak mohli od května nejméně čtyřikrát přivítat opravdové špičky republiky. „Mám obrovskou radost, když mohu poděkovat generaci, na níž teprve závisí budoucí vývoj našeho státu, a držím jim samozřejmě palce, aby co nejlépe uspěli,“ zdůraznil Zdeněk Brož.

Zuzana Kvapilová

Ocenění tenisti

foto 1

foto 1

 
P1280546

P1280546

 
foto 7

foto 7

 
foto 2

foto 2

 
foto 5

foto 5

 
 
Vytvořeno 4.2.2013 13:39:00 | přečteno 1645x | hrachovina
load