Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Markéta Pilátová bude číst na dvorku knihovny

baťa§

Ve čtvrtek 9. července ožije dvorek u Masarykovy knihovny v Šumperku. Od páté hodiny odpolední se tu do své knihy Jak bratři Baťové obouvali svět začte Markéta Pilátová.

Nová knížka Markéty Pilátové Jak bratři Baťové obouvali svět představuje dětem odkaz bratrů Tomáše a Jana Antonína Baťových. Kniha je dvojjazyčná – česko­slovenská a do slovenštiny ji přeložila známá spisovatelka Jana Bodnárová. Dobrodružný příběh firmy a jejích poboček po celém světě, zejména v Brazílii a na Slovensku ve městě Baťovany, později Partyzánské, se odehrává nejen na pozadí velkých historických událostí, ale i drobných dětských radostí a starostí malé holčičky Helenky.

Děti se v ní například dozvědí, kde se vzaly polobotky, nebo se budou moci vydat s Janem Antonínem Baťou na cestu kolem světa. Knihu doprovázejí ilustrace Ivony Knechtové, která ilustrovala populární knihy L. M. Montgomeryové z řady Anna ze Zeleného domu nebo knihu o Valentýnce. Knížce vtiskla svůj charakteristický styl zasněných postaviček, pro něž mezi odstavci vykreslila Zlín minulého století i tropickou Brazílii.

Čtení na dvorku je určené jak pro dospělé, tak i dětské čtenáře. Za nepříznivého počasí se akce, na niž je padesátikorunové vstupné, odehraje ve velkém sále knihovny. Publikaci si zájemci budou moci na místě i koupit.

Vytvořeno 7.7.2020 | přečteno 517x | singerova
load