Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Majitelé elektrokol mohou nabíjet zdarma na Hlavní třídě

web

Na Hlavní třídě u vstupu do Sadů 1. máje na Hlavní třídě v Šumperku si mohou lidé zdarma dobít své elektrokolo. Nabíjecí stanici zde instalovalo občanské sdružení Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu po dohodě s městem.

Panel obsahuje nabíječku pro systémy BOSCH (2x), SHIMANO (2x) a čtyři zásuvky 230 V pro připojení vlastních nabíječek ostatních systémů. Součástí nabíjecí stanice je také informační mapa, která upozorní cestovatele, co lze během dobíjení baterie v blízkosti navštívit.

Sdružení cestovního ruchu Jeseníky postupně nainstaluje čtyři desítky těchto nabíječek – dvacet v Olomouckém kraji a stejný počet v sousedním Moravskoslezském kraji. Síť nabíjecích stanic v Jeseníkách vzniká především kolem dálkových tras.

IMG 8803

„Nabíječky na elektrokola přesně zapadají do ‚smart‘ konceptu, který se v Šumperku postupně buduje. Jsem rád, že lidé tuto službu mohou využívat, a zatímco se bude jejich kolo nabíjet, budou poznávat naše krásné město,“ dodal místostarosta Jakub Jirgl.

Podobné nabíjecí stanice na elektrokola jsou například u chaty Paprsek, před Ruční papírnou ve Velkých Losinách, v areálu Kouty nebo u Pradědova muzea v Bludově. 

Vytvořeno 9.6.2020 7:32:24 | přečteno 613x | singerova
load