Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Lze najít poučení pro rok 2015 ?

27.květen je pro  Českou republiku památný, protože v „dávné“ minulosti v tento den spáchali naši spoluobčané atentát na Reinharda Heydricha, nositele a propagátora rasistické hlouposti. Takto směrovala minulá otázka Hry civilní ochrany. Související otázkou,  důležitou pro současnost, je, jestli lze v této události nalézt poučení pro lidi v roce 2015.

Stručná odpověď do Hry civilní ochrany, proč je 27. květen památný den pro ČR, byla ve vývěsce civilní ochrany na ul. Uničovská.

Při situaci civilní ochrany (havárie, povodeň, 3 dny bez elektriky, jiná mimořádná událost) může dojít na nouzové zásobování vodou. Novou otázkou pro Hru civilní ochrany je, kolik litrů vody na osobu může být určeno pro první a druhý den ?

Odpověď a další různé informace lze najít ve vývěskách civilní ochrany: Uničovská a náměstí Republiky u Hrušek, u křižovatek Bludovská vers Langrova a Husitská vers Kozinova, čistírna u hlavní pošty. Místo sdělení odpovědi a výdeje odměny – kancelář 508 v budově šumperské radnice.
Vytvořeno 24.6.2015 12:59:43 | přečteno 1383x | hrachovina
load