Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Lidé si stále mohou chodit pro roušky, radnice nabízí jen textilní

vietnam

Sedmnáct tisíc respirátorů, dvacet šest tisíc jednorázových a téměř sedm tisíc látkových roušek, dva a půl tisíce párů rukavic, stovky litrů desinfekce na podlahy či na ruce. Všechen tento materiál prošel evidencí šumperského krizového štábu od poloviny března do současnosti.


„Většinu ochranných prostředků jsme okamžitě distribuovali lidem a organizacím v první linii, částečně jsme si vytvořili rezervu. Z té budeme čerpat pro zabezpečení dětí a pedagogů v mateřských a základních školách, které se brzy otevřou. Ochranné prostředky potřebujeme také pro městskou policii a úředníky, kteří jsou v přímém kontaktu s veřejností,“ vysvětlil místostarosta Jakub Jirgl.

I z toho důvodu byl na radnici pozastaven prodej jednorázových roušek. „V současné době si mohou lidé i nadále přicházet pro šité textilní roušky, které jsou zdarma. Velký dík patří všem, kteří je na radnici nosí. Jsou to lidé, kteří nám často ani nechtějí říct své jméno, stále šijí někteří úředníci a pravidelně nás zásobuje i vietnamská komunita,“ sdělil Jakub Jirgl. Překvapení vzbudil i balíček s desítkami roušek, který na radnici dorazil Českých Velenic. „Žena, která je ušila, našla poptávku města po látkových rouškách na Facebooku, tak nelenila a poslala je. Této pomoci si velice vážíme, moc za ni děkujeme,“ uvedl místostarosta.

Šité roušky si stále mohou lidé vyzvednout v pokladně Městského úřadu na náměstí Míru, zde si také mohou zájemci koupit desinfekci na ruce a respirátory FFP2. Desinfekce, která je v roll-onu, přijde na 180,29 Kč, zájemce dostane ke každému balení zdarma respirátor FFP2 v hodnotě 114,95 Kč. Lidé si mohou na pokladně města respirátor koupit i bez desinfekce. Platby jsou přijímány jen bezhotovostně.vietnam2


Vytvořeno 7.5.2020 8:27:37 | přečteno 1081x | singerova
load