Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Letní scéna ožije v srpnu Divadlem v parku

plakat A2 divadlovparku 2020   jpg

Festival profesionálních divadel známý jako Divadlo v parku pořádají již řadu let šumperské divadlo a dům kultury tradičně v červnu. Letošní epidemiologická situace však původní festivalové plány zhatila. Sedmadvacátý ročník festivalu tak byl přesunut na druhou polovinu srpna. Představení se odehrají vždy od deváté večerní na letní scéně v sadech 1. máje, na programu budou čtyři skvělé komedie. Za nepříznivého počasí bude festival hostit šumperské divadlo.

Exkurzi do světa žárlivosti, zrady, nevěry, klamů a ponížení, ukazující nový význam rčení, že láska prochází žaludkem, nabídne v úterý 18. srpna producent a režisér Petr Kracik ve spolupráci s Divadlem U Hasičů v Praze a agenturou Pierot. V černé komedii „Žena, která uvařila svého manžela“ úspěšné anglické autorky Debbie Isittové excelují Nela Boudová, Ilona Svobodová a Otmar Brancuzský.

7

O den později, ve středu 19. srpna, přiveze do Šumperka společnost Next Picture a pražské Švandovo divadlo komedii Lordi autorů Oscara Wildeho a Robbieho Rosse. Na bránici diváků zaútočí ve velkém stylu Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko a Martin Kotecký.

8

Ve čtvrtek 20. srpna se mohou příznivci divadla těšit na hru The Naked Truth (Odhalená pravda), která je příběhem pěti žen, jež se setkávají ve vesnické tělocvičně - místním „kulturáku“ na kurzu pole dance. Každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče: zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou. Představení vévodí charismatická držitelka Českého lva Gabriela Míčová a diváci se setkají i s dalšími herečkami, které znají z televizních obrazovek – Petrou Špindlerovou, Klárou Apolenářovou, Annou Stropnickou, Hanou Kusnjerovou nebo Alžbětou Vaculčiakovou a v neposlední řadě i s nepřehlédnutelnou Alenou Hladkou a talentovanou Natálií Tichánkovou.

jan 1657

Stejně jako předchozí ročníky Divadla v parku uzavře i ten letošní v sobotu 22. srpna domácí soubor, jenž nabídne inscenaci Vinetůůů!. Hravou komedii z Divokého západu, která vznikla na základě knih Karla Maye a notoricky známých filmů německého režiséra Haralda Reinla, nastudoval s herci v uplynulé sezoně režisér Robert Bellan.

9


Vytvořeno 6.8.2020 9:59:49 | přečteno 888x | singerova
load