Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Krizový štáb řeší roušky, dezinfekce i chod úřadu

KŠ - úspory 2

Co vlastně dělá krizový štáb? Jak často se schází? Kdo v něm zasedá? Tyto a další dotazy padají na sociálních sítích či prostřednictvím telefonů a e-mailů na vedení města.

V krizovém štábu zasedá pravidelně každý den část vedení města, zástupci krizového řízení a lidé z oblasti komunikace s veřejností. Podle potřeby si štáb zve vedoucí odborů, zástupce integrovaného záchranného systému či sociálních složek. „Nechceme se scházet zbytečně ve velkém počtu, a to především kvůli nákaze. V užší skupině se navíc jedná mnohem konstruktivněji než na velkém plénu,“ vysvětlil starosta Tomáš Spurný.

Uplynulý týden krizový štáb, v jehož vedení se střídají Tomáš Spurný a místostarostka Marta Novotná, mimo jiné upravoval chod úřadu. Krizový štáb vytvořil dvě směny a upravil mechanizmy tak, aby se tyto dvě skupiny nepotkávaly. „Úředníky lze telefonicky kontaktovat a dohodnout si s nimi schůzku v neodkladných záležitostech. Chci také upozornit, že za jednotlivé úkony lze platit pouze bezhotovostně kartou. Kromě chodu jednotlivých odborů zajišťujeme i fungování informačních linek, jež obsazujeme našimi pracovníky od pondělí do pátku,“ uvedl starosta. 

Velkým úkolem pro město je zajišťování a distribuce ochranných pomůcek a dezinfekce. Tohoto materiálu se mu zatím ze strany ústředních orgánů, respektive kraje, který řeší prioritně akutní ohniska nákazy, příliš nedostává, proto krizový štáb s posvěcením městské rady rozhodl tolik potřebné ochranné prostředky nakoupit. „Od 1. dubna již probíhá distribuce nejen jednorázových roušek a respirátorů, ale i šitých roušek,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, jenž má ochranné prostředky na starosti. Probíhá také distribuce dezinfekce, kterou řídí místostarostka Marta Novotná.

Krizový štáb je rovněž pravidelně informován o činnosti policejních složek, sociálních organizací, hasičů i o dění v místní nemocnici. Minulý týden také zasedala rada města, jež rozhodla pomoci podnikatelům a ulevit jim na nájemném v městských prostorách a také vyčlenila finanční prostředky na nákup ochranných pomůcek.

Moc děkujeme všem, kteří nám pomáhají tuto nelehkou situaci zvládat. Jsou mezi nimi dobrovolníci, zdravotníci, členové bezpečnostních složek, sociálních organizací i úředníci. Připravme se na to, že většina z nás si může sáhnout až na dno. Proto vydržme a pomáhejme si navzájem dál,“ vyzývá občany vedení města. 


Vytvořeno 6.4.2020 7:47:57 | přečteno 886x | buchtova
load