Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Krizové řízení města Šumperka se v červnu věnovalo vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva

Krizové řízení města Šumperka si během měsíce června připravilo pro děti i širokou veřejnost řadu vzdělávacích akcí zaměřených na problematiku ochrany obyvatelstva a chování v krizových situacích. Pracoviště krizového řízení mělo samostatné stanoviště na Dni otevřených dveří šumperské radnice, připravilo si zajímavý program „Bezpečnost hravě“ v rámci Dne Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci a také rozdalo „Zdravé lahve – bezpečnost hravě“ s důležitými tísňovými telefonními čísly všem předškolákům v Šumperku.

 Ve čtvrtek 20. června mělo Krizové řízení města Šumperka své stanoviště na Dni otevřených dveří šumperské radnice. Na stanovišti byly připraveny nejrůznější úkoly zaměřené na přípravu osob na krizové situace jako je například povodeň,
výpadek elektrického proudu a řada dalších situací, jež mohou člověka neočekávaně postihnout. Účastníci se například seznámili s postupem činností při nařízené evakuaci a procvičili si znalosti obsahu evakuačního zavazadla.
KR CO obr1

V úterý 25. června si pak krizové řízení ve spolupráci se Spolkem Jokes & Games připravilo program zaměřený na problematiku krizového řízení a ochrany obyvatelstva s tematickými soutěžemi pro děti s názvem „Bezpečnost hravě“ na akci Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci. „Přestože si všichni přejeme, aby k žádné mimořádné události nedošlo, je důležité se na tuto možnost připravit, protože jak se říká “kdo je připraven, není překvapen“. Z toho důvodu je vzdělávání v této oblasti a příprava obyvatel na možné krizové situace důležitá a podílí se na ní spousta veřejných i soukromých subjektů,“ sdělila Zuzana Matějčková, vedoucí Krizového řízení města Šumperka.
KR CO obr2
Během měsíce června v rámci obřadů „Loučení s předškoláky“, které připravuje pro šumperské mateřské školy oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice, si vedoucí krizového řízení Zuzana Matějčková připravila pro všechny předškoláky propagační předměty v podobě „Zdravých lahví – bezpečnost hravě“ s důležitými tísňovými telefonními čísly. „Musím pochválit všechny předškoláky, protože když se jich kolegyně při slavnostním loučení ptala, jestli znají linky tísňového volání, dokázaly je všechny správně odříkat. Myslím, že děti obdržely hezkou upomínku, praktickou výbavu pro budoucího prvňáka, a přitom budou mít stále na očích čísla, která se někdy můžou opravdu hodit.“uvedla Matějčková.
KR CO obr3

V posledních měsících jsem se musela soustředit především na realizaci rozsáhlého projektu „Protipovodňový monitorovací, varovný a informační systém města Šumperka“, jehož předmětembude nejen zpracování digitálního povodňového plánu města a ORP Šumperk, vybudování lokálního výstražného systému, ale především obnova varovného informačního systému ve městě. Modernizací sirén tak dojde ke zlepšení varování obyvatelstva v případě živelných pohrom, nový systém nám umožní vysílat i doplňující informace, které doplní stávající houkání sirén. Součinnost těchto systémů přinese lepší informovanost obyvatelstva, organizací, právnických osob a dalších subjektů v případě ohrožení nejen povodněmi. Příprava projektu započala v první polovině roku 2017, v druhé polovině roku 2018 bylo možné začít s realizací a ta potrvá až do poloviny roku 2019. Proto jsem ráda, že se podařilo zrealizovat výše zmíněné preventivně výchovné akce pro děti i veřejnost, kde stanoviště krizového řízení navštívily stovky lidí,“ vysvětluje Matějčková.
Vytvořeno 27.6.2019 14:20:34 | přečteno 4686x | matusu
load