Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji

kniha o sportu

Ve čtvrtek 13. září 2012 proběhl v G-klubu slavnostní křest knihy s názvem Historie šumperského sportu. Křtu se zúčastnili její hlavní autoři Libor Dvořáček a Drahomír Polách, starosta města Zdeněk Brož a nechyběli ani zástupci šumperských olympioniků Ludmila Švédová, Jarmila Klimešová a Martina Konopová.  Pozvaní byli všichni, kdo se na knize jakkoliv podíleli. Akcí provázel Petr Konupčík.

Kniha Historie šumperského sportu vznikala v letech 2009-2012 a je důkazem toho, že Šumperk má bohatou sportovní historii a mnoho sportovních oddílů, v nichž byla vychovávána řada vrcholových sportovců reprezentujících město Šumperk a celou Českou republiku i na olympijských hrách.

Kniha popisuje vývoj sportu na Šumpersku od jeho prvopočátků, kdy vznikaly první sportovní a tělovýchovné organizace až do současnosti. Publikace je rozdělena na tři části.  První část popisuje historii vývoje šumperského sportu a tělovýchovných organizací zahrnující české sportovní a tělocvičné organizace do roku 1938, německé sportovní a tělocvičné organizace do roku 1945 a sportovní a tělovýchovné organizace po roce 1945, druhá část mapuje historii i současnost jednotlivých sportů na Šumpersku a třetí část je věnovaná šumperským olympionikům.

Publikace má více než 600 stran a na jejím vzniku se podílelo kolem pětadvaceti autorů. V prodeji bude od pondělí 17. září a zájemci ji budou moci zakoupit v šumperských knihkupectvích, na radnici v kanceláři informací a na stanovišti průvodců a samozřejmě také v Regionálním a městském informačním centru,“ uvedla Helena Miterková, vedoucí odboru školství MěÚ Šumperk. 

Vytvořeno 17.9.2012 10:45:30 | přečteno 1975x | hrachovina
load