Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kino OKO nabídlo divákům ukázky filmu Krásno

producent Frič prezentuje film Krásno

V pátek 6. září nabídlo Kino OKO krátkou ukázku filmu šumperského rodáka Ondřeje Sokola Krásno. Snímek přijeli v rámci festivalu Deadline představit producenti filmu Vojtěch Frič a René Kořenář. Film Krásno se v Šumperku a okolí natáčel během měsíce května a na jeho předpremiéru se diváci mohou těšit v prosinci.

Přestože kvůli nemoci hlavní protagonista a režisér filmu Krásno Ondřej Sokol do Šumperka nepřijel, poslal alespoň vzkaz. „Neuměl jsem naprosto nijak odhadnout, jaké bude natáčení mého prvního filmu v mém rodném městě. S Martinem Fingerem jsme společně napsali příběh, jehož první scény se v Šumperku opravdu udály a daly vzniknout scénáři, který, jak  doufáme, vypovídá hodně o nás, hodně o tom, co jsme zažili a hlavně doufejme, že také hodně o lidech obecně, o tom, jak se mohou chovat v mezních situacích, protože potom bude mít film sílu zaujmout i diváky a film se pro diváky, to se opravdu nedá popírat,natáčí,“ vzkázal Ondřej Sokol.

Film Krásno se natáčel v Šumperku a okolí během měsíce května a spolupráci s místními lidmi i firmami si štáb velmi pochvaloval. „ U filmu jsem začínal jako asistent. Bylo to při natáčení filmu Zdeňka Trošky Slunce seno jahody, kde panovala při natáčení neuvěřitelně skvělá atmosféra, kterou jsem až po letech zažil při natáčení právě v Šumperku,“ pochvaloval si zdejší natáčení jeden z producentů filmu Krásno René Kořenář. 

V krimikomedii Krásno, jež vypráví příběh Michala a Adama vracejících se po letech do Šumperka, hrají Ondřej Sokol, Martin Finger, Jana Krausová, Karel Roden a další. Na předpremiéru se mohou diváci v Šumperku těšit v prosinci letošního roku.

Vytvořeno 9.9.2013 14:45:06 | přečteno 1600x | hrachovina
load