Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kdo uteče vyhraje

Netýká se incidentu s akutní mezilidskou zdravotnickou první pomocí. Jde o  situaci civilní ochrany (povodeň, havárie, 3 dny bez elektriky, jiná mimořádná událost). Nadpis je odpověď na prosincovou otázku Hry civilní ochrany vážící se k hlavnímu druhu evakuace. Tím je evakuace soukromá, odjezd / odchod do bezpečí příbuzenského či prověřeného, třeba při dovolené. Správná odpověď visela v Šumperku ve vývěsce civilní ochrany u prodejny Hruška na Uničovské. Obtížný je slušný komentář při chováním opačném u reportérů, kamerujících při situaci civilní ochrany neštěstí jiných a zvídavě se tážících „a jak to zvládáte ?“ Obdobné platí pro diváky, kteří ve Lhotě  naloží děcka a jedou do Kotěhůlek si uložit neštěstí jiných do mobilů.

Těmto lidem schází (nejen) vědomí odpovědi na pravidlo č. 1 z pravidel Horské služby Jeseníky pro chování na sjezdových tratích. Zmíněné pravidlo pro kulturu chování lidí platí i když nejsou na nohou lyže či snowboard. Felix Holzmann v další Hře se ptá: Tak mi teda řekněte, co to je, to pravidlo číslo 1 ?

Odpověď je ve vývěsce shora uvedené, nebo u další Hrušky na náměstí Republiky, u některé z křižovatek Bludovská + Langrova či Husitská + Kozinova. Poslední možností je výloha čistírny u hlavní pošty.

Adresa pro odpověď a očekávání odměny je jen jedna – kancelář 508 na šumperské radnici. Do portfolia vývěsek, které pravidelně obsahují tématiku civilní ochrany a příbuznou, patří také adresa Olomoucká 2 Šumperk.

Vytvořeno 20.1.2015 8:11:55 | přečteno 1426x | hrachovina
load