Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kde musíme a nemusíme mít roušky

Roušky 3

Návrat roušek do života Čechů oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Opatření má působit jako prevence proti šíření koronaviru a platit bude od 1. září. Za porušení vládních opatření proti šíření covidu-19 mohou lidé dostat pokutu až do 10 000 korun. Policisté a strážníci mohou postihovat přestupky na místě.


mask 4898571 640KAM S JEN ROUŠKOU

- Ochranu úst a nosu musí lidé nosit ve vnitřních prostorách všech prodejen, úřadů i soudů.

- Povinnost platí pro prostory pošt, obchodních center a provozoven poskytujících služby, jako jsou kadeřnictví, manikúra nebo pedikúra.

- Lidé musí nosit roušku v kostelech, divadlech, koncertních sálech či kinech, ale i ve všech zařízeních zdravotních a sociálních služeb, včetně lékáren.

- Roušky bude nutné používat také při cestování veřejnou dopravou – jedná se o městskou hromadnou dopravu, meziměstské spoje (vlaky a autobusy), taxislužby i při organizovaných zájezdech

- V restauracích a dalších provozovnách stravovacích služeb bude vyžadována ochrana dýchacích cest u obsluhy, při pohybu po stravovacím zařízení, tedy mimo dobu konzumace, se tato povinnost vztahuje i na hosty.

 

rouškaKDO NEMUSÍ MÍT ROUŠKU

- Nošení ochrany dýchacích cest se nevztahuje na děti do dvou let věku, osoby s poruchou intelektu.

- Roušky nemusí mít sportovci, a to jak v tělocvičnách, tak fitness centrech.

- Výjimku tvoří vnitřní koupaliště, sauny nebo lázeňské a léčebné bazény

- Na soudech nemusí mít roušku soudci, účastníci soudního projednávání, svědci, znalci a tlumočníci

- Opatření se netýká řidičů veřejné dopravy, pokud nejsou v přímém kontaktu s cestujícím.

- Odložit roušku bude možné také v případě konzumace potravin a nápojů v restauracích či prostředcích veřejné dopravy, pokud konzumaci umožňuje přepravní řád.

- Na hromadných akcích nemusí mít roušku moderátoři, redaktoři, osoby při provádění autorského díla (například divadelního, tanečního, hudebního apod.) nebo sportovci v době tréninku, zápasu či soutěže.


NOŠENÍ ROUŠEK VE ŠKOLÁCH

- Roušky budou žáci od prvního září muset mít nasazené ve společných prostorách – tedy na chodbách, v jídelně nebo na toaletách. V učebnách, družinách či během konzumace jídla a nápojů ale mohou roušku odložit. 

KAPACITA NA HROMADNÝCH AKCÍCH

- Kapacita účastníků je 500 osob na vnitřních hromadných akcích a 1000 osob na venkovních hromadných akcích, nově lze však účastníky akcí výlučně s místy k sezení rozdělit do nejvýše deseti oddělených sektorů, z nichž každý má svůj vstup z venkovních prostor a účastníci nemohou přecházet mezi sektory.

- U hromadných akcí na stání platí maximální počet pěti sektorů.

- V případě venkovních prostor obsazených sedadly se omezuje sezení tak, že je obsazena nejvýše polovina celkového počtu sedadel a účastníci akce využívají k sezení každou druhou řadu.


Vytvořeno 19.8.2020 13:54:19 | přečteno 854x | singerova
load