Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jedna z nejkrásnějších vil v Šumperku se dočkala rekonstrukce

vila PPP


Ve čtvrtek 6. října se uskuteční slavnostní symbolické otevření budovy, jež je sídlem Pedagogicko-psychologické poradny Olomouckého kraje (PPP OK). Budova prošla v minulých letech poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnovala novou  střechu, výměnu oken a letos zateplení celé budovy a novou fasádu. Rekonstrukce byla financovaná zřizovatelem PPP OK Olomouckým krajem.

Rekonstrukce probíhala po etapách od roku 2007, kdy proběhla výměna střechy, v roce 2012 výměna oken a v letošním roce zateplení budovy a nová fasáda. Celkové náklady činily 3,850 milionu korun.

Vila v Husitské ulici 12 je jedním z prvních honosných objektů, který v této části Šumperka za dob, kdy se městu přezdívala Malá Vídeň, vyrostl.  V roce 1903 jej podle návrhu slavného architekta z Vídně pro sebe postavili stavitelé Heinrich Popp a Ernst Ulrich. Architekti při stavbě domu vytvořili dispozičně nápaditě složitý objekt v duchu tzv. saské neorenesance, kterou doplnili stylizovanými gotickými reminiscencemi a modifikovanými secesními prvky. Nová vila byla  pokládána za jednu z nejkrásnějších staveb  ve městě Šumperku a velmi často se objevovala na městských pohlednicích.  Vila měla různé majitele i využití. Koncem 50. let 20. století zde vznikl internát Střední průmyslové  a železniční školy v Šumperku a od roku 1992 se vila stala sídlem Pedagogicko-psychologické poradny. 

Pedagogicko-psychologická poradna Olomouckého kraje vznikla v roce 2005 sloučením pracovišť Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk s cílem integrace poradenského systému v našem kraji. Od roku 2014 došlo k rozšíření působnosti poradny vznikem Speciálního pedagogického centra Olomouckého kraje. „Základní filozofií naší poradny je zajišťování kvality poskytovaných diagnostických, intervenčních a metodických služeb se zřetelem na vysokou komunikativnost a maximální dostupnost. Klíčovou náplní práce odborných pracovníků, kterými jsou psychologové a speciální pedagogové, je přímá práce s klientem ve věku 3–19 let, s jeho rodiči a pedagogy. Má-li být práce s klientem úspěšná, je důležitou podmínkou součinnost poradny, rodiny, školy a případně dalších institucí. A pomoc dítěti, žákovi či studentovi je našim společným cílem,“ popsala vedoucí  pedagogicko-psychologické poradny PhDr. Drahomíra Jansová.


pohlednice  vila PPP

Vytvořeno 6.10.2016 10:19:50 | přečteno 1791x | matusu
load