Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Je rozhodnuto, voda bude plně pod kontrolou obcí

Logo společnosti VHZ

Valná hromada a představenstvo společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk, a.s. (VHZ) pod vedením šumperského radního Martina Hoždory dnes projednalo a schválilo smluvní dokumenty, na základě kterých bude proveden odkup společnosti Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a.s. (ŠPVS), která je dodavatelem vody do domácností a firem v našem regionu. Jednání o podmínkách koupě ŠPVS s jejím akcionářem, koncernem SUEZ, vedle Martina Hoždory v rámci trojčlenného vyjednávacího týmu vedl také Michael Kohajda, radní města Šumperka a předseda dozorčí rady VHZ.

Po více jak 25 letech tak bude vodohospodářský majetek a jeho provoz pod plnou záštitou a kontrolou měst a obcí. Tento krok bude mít velice pozitivní dopady na naše občany, které potěší i to, že od příštího roku zlevní dodávka vody. Šumperk je největším akcionářem ve společnosti VHZ. Na valné hromadě město zastupuje Jakub Jirgl, místostarosta města, který předmětný odkup společně s drtivou většinou akcionářů svým osobním hlasováním podpořil.

20200727 113556

Dění na valné hromadě sledoval štáb TV Morava, který připravuje pětiminutový pořad o tom, jaké kroky VHZ k tomuto cíli dovedly. Premiéru bude vysílat TV Morava ve středu 29. července v 18.00, pořad bude také od čtvrtku 30. července na facebookových stránkách města.

20200727 111257


Vytvořeno 27.7.2020 16:26:50 | přečteno 975x | singerova
load