Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Inovační vouchery v Olomouckém kraji

Logo Olomoucky kraj

Olomoucký kraj za podpory ROP Střední Morava a statutárního města Olomouc připravil pro podnikatele zajímavý projekt s názvem Inovační vouchery v Olomouckém kraji.  Cílem projektu je formou finanční dotace ve výši max. 149 tis. Kč z prostředků Evropské unie z ROP Střední Morava podpořit spolupráci podnikatelských subjektů v Olomouckém kraji s vysokoškolskými institucemi z celé České republiky.

Pomocí Inovačního voucheru si budou moci regionální podnikatelé zakoupit od vybrané vysokoškolské instituce znalosti, služby či technologie a zvýšit tak svůj inovační potenciál. Dotaci je možné využít na tyto aktivity:  vývoj (inovace) produktu/služby, testování a měření, přístup k výzkumnému zařízení, navrhování prototypů, analýza vhodnosti použití materiálu, design produktu, analýza trhu/marketingová strategie, inovační/technologický audit a optimalizace operačních procesů firmy.

O dotaci mohou požádat podnikatelské subjekty se sídlem/provozovnou na území Olomouckého kraje, s právní subjektivitou podle obchodního zákoníku (tj. a. s.; s. r. o.; v. o. s.; k. s.; družstvo), jejichž činnost patří do oblastí:zpracovatelský průmysl, výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu, zásobování vodou, činnosti související s odpadními vodami, odpady a sanacemi, stavebnictví, velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel, doprava a skladování, informační a komunikační činnosti, opravy počítačů a výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost.

K dotaci ve výši max. 149 tis. Kč je nutné připojit vlastní příspěvek podnikatele ve výši max. 50 tis. Kč, to znamená, že celková hodnota poskytnuté služby vysokou školou může být až 199 tis. Kč. Zažádat o dotaci je možné od ledna 2013 a může ji získat pouze 45 žadatelů. Více informací naleznete na www.kr-olomoucky.cz/inovace.

Vytvořeno 7.1.2013 10:32:33 | přečteno 1695x | hrachovina
load