Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hudební festival Hudba bez hranic

2012 12481

Dolní Studénky,obec v těsné blízkosti Šumperka, čeká příští víkend 14.-16.června 2013 velká hudební sláva. Devátý ročník festivalu Hudba bez hranic a především oslavy 660 let Dolních Studének byly záminkou k pozvání pěvecké superstar Lucie Bílé.

První dáma české popmusic ale nebude jediným lákadlem rozsáhlého víkendového programu. Návštěvníci dále uslyší úspěšný zábřežský orchestr Moravia Big Band, populární kapelu O5 a Radeček nebo zábavový orchestr Styl. Vedle těchto hostů se samotného festivalu Hudba bez hranic zúčastní přes 500 účinkujících, muzikantů či mažoretek z Česka, Slovinska, Slovenska a Polska.

 „Festival Hudba bez hranic pořádáme s cílem bořit hranice mezi národy. Vždyť hudba je společnou řečí pro všechny a zároveň odstraňuje rozdíly mezi hudebními žánry i mezi generacemi. Letos se v programu objeví účinkující od 3 do 75 let,“ říká starosta Dolních Studének, jeden z hlavních organizátorů akce a člen spolupořádající Místní akční skupiny Šumperský venkov Radim Sršeň. Hlavní hvězda letošního programu Lucie Bílá vystoupí za doprovodu kapely Petra Maláska v pátek 14. června v kulturním areálu v Dolních Studénkách.

„Účast potvrdilo sedmnáct souborů, které vystoupí ve dnech 14. až 16. června nejen u nás v Dolních Studénkách, ale také v Šumperku, Rapotíně, Bludově – lázních či Novém Malíně. Bezpochyby půjde o jednu z nejvýznamnějších akcí v regionu k oslavě Evropského dne hudby,“ míní starosta Dolních Studének. V Šumperku se zúčastněné soubory představí od 9:30 hodin na náměstí Míru u šumperské radnice. Poté půjdou společně v průvodu městem a od 10:00 do 12:00 hodin se jednotlivé soubory představí také v parku „ U Sovy“ a „Na Točáku“. Více na hudbabezhranic.cz.


Ondřej Polák

Vytvořeno 5.6.2013 9:56:05 | přečteno 2536x | hrachovina
load