Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hospodářská komora rozšiřuje projekt zaměstnávání Ukrajinců. Firmy mohou o ně žádat už i v regionech

Kvůli akutnímu nedostatku pracovních sil musíme odmítat zakázky, hlásí stovky zaměstnavatelů Hospodářské komoře. Ta proto posílí projekt zaměstnávání Ukrajinců a firmám umožní využívat k vyřizování žádostí o nízko a středněkvalifikované zaměstnance z Ukrajiny také krajské hospodářské komory. Do projektu se zapojí prvních 10 hospodářských komor.

„Hospodářská komora je podnikatelům jako jediná ze zaměstnavatelských svazů denně dostupná v  síti svých zastoupení po celé zemi. Rozšiřujeme proto tento projekt na zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny tak, aby firmy měly jistotu, že jejich žádost vyřídíme nejen rychle a bez zbytečné administrativy, ale také v místě, ve kterém působí,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Žádat o obsazení volných míst ve výrobě mohou ode dneška také v provozovnách Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, Moravskoslezského, Pardubického, Střední Čechy, Olomouckého, Zlínského, Ústeckého kraje, Vysočina a v Regionální hospodářské komoře Plzeňského kraje a v Jihočeské hospodářské komoře.

Firmy v této chvíli nejvíce shánějí strojírenské kovodělníky, lisaře umělých hmot, řidiče nákladních automobilů, svářeče v ochranné atmosféře, ale třeba i švadleny. Za prvních 20 dní Hospodářská komora ČR eviduje žádosti o obsazení prvních 90 míst pracovníky z Ukrajiny a očekává stovky dalších.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.

Více informací naleznete na webu Hospodářské komory. V rámci projektu může být vyhověno až 5000 žádostem ročně.

Vytvořeno 12.9.2016 15:37:42 | přečteno 809x | hrachovina
load