Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Finanční pomoc těhotným ženám v souvislosti s koronavirem

Nesoudíme - pomoc

V reakci na aktuální stav způsobený koronavirem nabízí Hnutí Pro život ČR v rámci projektu „Nesoudíme. Pomáháme“ mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, která nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci.

Tyto ženy v nouzi se mohou obracet na Linku pomoci, na číslo 800 108 000. Finanční pomoc je určena na okamžité řešení situace v případech, které nedokáže řešit stát svými sociálními nástroji. Finanční pomoc je nevratná. Příjemkyně pomoci pouze podepisuje smlouvu o daru, ve které na sebe bere morální závazek obdobně pomoci ženám, které nečekaně otěhotní, a to v době, kdy si to bude moci finančně dovolit. Na Lince pomoci pracují zkušené konzultantky specializované na krizovou intervenci. Kromě finanční pomoci jsou schopny ženám poradit se všemi ostatními aspekty jejich obtížné situace a případně je nasměrovat, kde najdou další pomoc.

Vytvořeno 15.4.2020 8:45:33 | přečteno 189x | buchtova
load