Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Farmářské trhy zahájí sezónu v pátek 5. dubna

FT 04 2013 final tisk 001 001

Pod záštitou Okresní Agrární komory Šumperk odstartuje v pátek 5. dubna již třetí sezóna Farmářských trhů v Šumperku.  Stejně jako v minulých letech se můžete těšit na potraviny přímo od farmářů a pěstitelů a na tradiční české výrobky. Trhy budou probíhat od 8 hodin do 16 hodin na Hlavní třídě v prostoru od OD Jednota po hotel Grand.

„Mezi letošní novinku na Farmářských trzích bude patřit Farma Koclířov, která nabídne čerstvá kuřata a v létě pak především dýně a cukety. Na dubnovém trhu bude více řemeslných stánků a v průběhu roku přibudou stánky se sezónním ovocem a zeleninou. Stále se nám nedaří sehnat farmáře, který by prodával vejce. Roste také poptávka po čerstvých rybách“ prozradila Lucie Hošková, organizátorka Farmářských trhů.

Na bezpečnost potravin budou stejně jako v předchozích letech dohlížet inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Krajské veterinární správy a Krajské hygienické stanice.  Přihláška a podrobné informace jsou uveřejněny na www.farmarsketrhysumperk.cz a www.oaksumperk.cz. Zájemci o prodej se mohou přihlásit i telefonicky u Ing. Hoškové na tel. 724 734 693.

Farmářské trhy, které pořádá Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem za finanční podpory Olomouckého kraje, se v roce 2013 uskuteční v termínech 5. dubna, 3.května,7.června, 5.července, 2.srpna, 6.září, 4.října 2013 vždy od 8:00 do 16:00 na Hlavní třídě v prostoru od OD Jednota po hotel Grand. Jako v minulých letech se můžete tradičně těšit na český česnek, uzeniny, čerstvé ovoce a zeleninové šťávy, konvenční i bio zeleninu, keramiku, květiny a suché vazby, med, medovinu, víno, kaktusy a sukulenty, uzené ryby, koření bez glutamátů, ruční výrobky ze dřeva, pečený čaj, originální pečivo, sladké koláče, domácí masové klobásy, brambory od místních farmářů a další tradiční výrobky.  Více informací na www.farmarsketrhysumperk.cz.

 
Vytvořeno 26.3.2013 13:43:26 | přečteno 1629x | hrachovina
load