Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Euroklíč v Šumperku zdarma

Městský úřad Šumperk  se stal v rámci projektu Euroklíč v Olomouckém kraji 2012 distributorem  Euroklíčů. Projekt realizuje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR díky finanční podpoře Olomouckého kraje a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Více informací na www.euroklic.cz.

K čemu je dobrý Euroklíč?

Zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních zařízení (WC) a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.) osazených jednotným Eurozámkem. Euroklíč lze použít na mnoha místech v ČR, při cestách do zahraničí v řadě zemí Evropy a po celém světě.

Kdo může získat zdarma Euroklíč?

Euroklíč může zdarma získat každý držitel průkazu TP, ZTP a ZTP/P, diabetik, stomik a onkologický pacient, který má bydliště v Olomouckém kraji. 

Kde lze získat Euroklíč?

Na odboru sociálních věcí Městského úřadu Šumperk, Lautnerova 1.

Kontaktní osoba: Bc. Kunčarová Monika, tel. 583 388 803, e-mail: monika.kuncarova@sumperk.cz

Úřední hodiny
Poa St
8:00 - 12:00
12:45 - 17:00
 Út a Čt
8:00 - 12:00
 
 
dle dohody
 

Jaké doklady pro vydání Euroklíče potřebujete?

  • občanský průkaz 
  • průkaz TP, ZTP, ZTP/P
  • u těch, kteří nejsou držiteli průkazu, bude  do „Evidenční karty Euroklíče“ napsáno čestné prohlášení, že patří do některé z cílových skupin

logo projektu Euroklíč

Vytvořeno 4.10.2012 8:49:27 | přečteno 2142x | hrachovina
load