Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Džemfest mobilizuje mladé, aby darovali krev

Teaser plakat Dzemfest final

Festival Džemfest, který se koná v říjnu v Šumperku, apeluje na mladé lidi, aby se začali zajímat o možnost stát se dárcem krve a tím pomohli zachraňovat lidské životy.

Džemfest nachystal k tématu kampaň, která má stejně jako v minulých letech svéráznou grafiku. Originálními plakáty, které se objeví vždy v létě, je totiž festival známý. Předloni šokoval lesbickým motivem s nahými ňadry, loni vyfotil nejlepšího českého lyžaře Ondřeje Banka s obličejem pomazaným od džemu. Letos se z plakátu směje bývalý zaměstnanec fakultní nemocnice a současný hejtman Jiří Rozbořil. Texty na vizuálu pak odkazují na spolupráci festivalu a šumperské transfúzní služby v kampani „Džemfest podporuje dárcovství krve“.

"Krev a krevní plazma hrají zcela zásadní roli při záchraně lidských životů, přičemž šumperská transfúzní služba potřebuje nové dárce. Proto jsme se rozhodli šířit mezi mladými lidmi povědomí o možnosti stát se dárcem,“ vysvětluje pořadatel Džemfestu Ondřej Polák.

„Olomoucký kraj dlouhodobě spolupracuje s Džemfestem, proto jsme požádali Jiřího Rozbořila, aby se do kampaně zapojil tím, že se stane modelem pro chystaný plakát. Hejtman má ke zdravotnictví blízko, a snad  proto s naším nápadem bez váhání souhlasil. Při focení navíc ukázal, že v jeho těle bije srdce rockera,“ dodává s úsměvem Ondřej Polák.

Více na dzemfest.cz.

Festival Džemfest děkuje za významnou podporu Městu Šumperku, Olomouckému kraji, Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, firmám Experior, Pars nova, CBA, Sateza a Dům kultury Šumperk. 

Hlavní program Džemfestu:

Pátek 18. října 2013, DK Šumperk – Tři sestry, Toxique, Děda Mládek Illegal Band, The Prostitutes a další.

Vytvořeno 5.8.2013 10:13:40 | přečteno 1391x | matusu
load