Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dušan Ščambura má ve své sbírce dva mistrovské tituly

web

Na svém kontě má cenné kovy z domácích i mezinárodních šampionátů, je prvním hendikepovaným sportovcem, který získal Zlatou tretru, dvě medaile loni dovezl ze světových her v Dubaji, v letošním roce vybojoval hned třikrát umístění na stupních vítězů na Mistrovství České republiky. Šumperskému hendikepovanému sportovci Dušanu Ščamburovi poděkoval za reprezentaci města starosta Tomáš Spurný.


Sportovec se do kanceláře starosty dostavil stylově v reprezentačním dresu s diplomy i medailemi. Mezi nimi nechyběly dvě zlaté v hodu oštěpem a koulí, bronz Dušan Ščambura získal v hodu diskem. „Právě na hod diskem se chci nyní zaměřit. Tuto disciplínu trénuji teprve rok, takže v ní mám velké rezervy, musím natrénovat především techniku, aby let disku byl hladký, zatím se mi ve vzduchu hrozně mele,“ říká sympatický sportovec, který se živí jako masér.

IMG 0113

Do atletických sektorů poprvé vstoupil v roce 1997, to mu bylo 31 let. Dnes již čtyřiapadesátiletý sportovec dojíždí jednou týdně na tréninky do olomouckého klubu AK, jehož je členem. Vrhačskou kariéru musel zhruba před deseti roky přerušit kvůli úrazu. Po tříleté pauze se však opět dostává do formy. „Mým cílem je překonat osobní rekordy, kterých jsem dosáhl před tím, než jsem si poranil ruku. Především chci překonat limit v disku pro paralympijské hry v Tokiu, které by se měly konat příští rok,“ prozradil své plány Dušan Ščambura.

Jeho nejsilnější disciplínou je oštěp, v jeho kategorii však závody v Tokiu vypsány nebyly, proto se chce v tréninku zaměřit na disk. „Ten potenciál tam určitě je, zatím jsem se dostal přes 24 metrů, limit je zhruba 27 metrů. Cítím dobrou formu, do dubna bych tento limit mohl překonat,“ věří si sportovec.

IMG 0118

V nejbližší době jej čeká závod na Zlaté tretře v Ostravě, ten se koná 7. září, nebude chybět ani v neděli 13. září na ŠumpeRUNovi, kam se přihlásil na desetikilometrovou trať. „Na závody se moc těším. Mám radost, když porážím o generaci mladší borce. Jsem jejich tahoun, když se ke mně začínají svým výkonem přibližovat, začnu intenzivněji trénovat, abych jim zase utekl. Díky tomu mají zase oni motivaci se zlepšovat,“ dodává s úsměvem šumperský atlet.


Vytvořeno 2.9.2020 13:22:35 | přečteno 930x | singerova
load