Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dům kultury slaví čtyřicítku koronaviru navzdory

DK40 oslavy

Dům kultury Šumperk, který v květnu oslaví čtyřicet let od svého otevření připravuje i nadále narozeninový program. Zachráněné gratulační koncerty mají již nový termín. V den výročí si kulturák navíc připravil i překvapení pro své příznivce na sociálních sítích. 

Velmi jsme se na tento rok těšili. O to více nás zpočátku trápilo, že se celý narozeninový dramaturgický plán musel pozměnit. Nicméně podstatná část programu byla zachráněna, v těchto dnech nám přišla zároveň pozitivní zpráva z Olomouckého kraje, který se rozhodl i v nelehké době náš narozeninový projekt podpořit. Věříme, že si tak milovníci kultury užijí společně s námi oslavy v druhé polovině roku naplno,“ uvedla Hana Písková, jednatelka Domu kultury Šumperk.

Kulturák v den výročí hodlá svému jubileu věnovat i podstatnou část obsahu na sociálních sítích a webových stránkách. Připravuje několik překvapení.

Zatím nechceme nic konkrétního prozrazovat. Jen mohu říci, že jsme v současné chvíli v kontaktu se zajímavými gratulanty. I pro nás samotné bude výsledek do jisté míry překvapením. Co prozradit mohu, je, že 7. května uveřejníme veršovanou gratulaci od Elišky Karáskové, kterou jsme v rámci produkce natočili již v minulých dnech,“ dodává dramaturg Ondřej Procházka.

Součástí oslav bude i retrospektivní výstava DK40. Její příprava v těchto dnech vrcholí. Velkou část obsahu celé expozice budou tvořit historické fotografie, ale i momentky z významných koncertů. Samotné výstavě pak bude vévodit umělecká instalace od Markéty Dočkalové a Štěpána Mikulenky, kteří na její konstrukci pracují v dílně domu kultury. 


Vytvořeno 4.5.2020 12:49:45 | přečteno 538x | buchtova
load